شناسهٔ خبر: 52062 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

با اقدام به موقع مرکز جستجو و نجات دریایی انجام شد:

امدادرسانی به شناور مسافری آسیب دیده مسیر قشم- بندرعباس/ تمامی مسافران در سلامت کامل هستند

قایق امداد نجات مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: ۸۵ مسافر مسیر قشم-بندرعباس در سلامت کامل هستند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور درباره نقص فنی یک شناور مسافری مسیرقشم-بندرعباس، افزود: شناور مسافری "سپهر دریا" حامل ۸۶ نفر مسافر که در نخستین ساعات شامگاه شنبه ۲۵ فروردین ماه از بندر شهید ذاکری قشم عازم بندر شهید حقانی بندرعباس بود، به دلیل نقص فنی ناشی از آتش سوزی جزیی در موتورخانه از ادامه مسیر بازماند.

وی ادامه داد: با اقدام به موقع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی(MRCC) هرمزگان، دو شناور ناجی به همراه کارشناسان ایمنی به موقعیت، اعزام و آتش سوزی محدود در موتورخانه با همکاری پرسنل شناور، با سرعت کنترل شد.

به گفته عفیفی پور، ۸۵ مسافر شناور دقایقی پس از اعلام اضطرار، در سلامت کامل به بندر شهید حقانی منتقل و شناور "سپهر دریا" نیز با رعایت مباحث ایمنی به این بندر یدک شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: وضعیت اضطراری این شناور مسافریپ به خوبی مدیریت شده است و  جای هیچ گونه نگرانی نیست.

نظر شما