شناسهٔ خبر: 54219 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدير فرودگاه خرم آباد خبر داد:

پيشبرد طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با مساعدت شرکت فرودگاه‌ها

فرودگاه خرم آباد مدير فرودگاه خرم آباد از قول مساعد مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران برای تامين اعتبار تکميل پروژه‌های طرح توسعه اين فرودگاه از جمله استريپ سازی و بهسازی جاده‌های دسترسی به فرودگاه خبر داد.

غلامرضا بنی صدر در گفتگو با روابط عمومی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به تداوم اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد گفت: اخیرا در سفر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران جلسه ای با حضور استاندار لرستان برگزار شد و مه آبادی برای کمک در تامین اعتبار تكمیل پروژه های فرودگاه از جمله استریپ سازی و بهسازی جاده های دسترسی به فرودگاه قول مساعد داد. 

وی ادامه داد: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با اعتباراولیه ۵۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی سال ۱۳۹۲شروع شد كه تاکنون ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۹ میلیارد تومان دیگراست.

مدیر فرودگاه خرم آباد با اشاره به اینکه طرح توسعه فرودگاه خرم آباد شامل تطویل و تقویت باند، همسطح سازی و زهکشی سطوح پروازی، بهسازی و توسعه اپرون و ساخت پاویون جدید است، توضیح داد: تطویل و تقویت باند فرودگاه به طول ۴۲۰ متر، ارتقای مقاومت باند از ۵۵ به ۶۵ متر و زهکشی سطوح پروازی پایان یافته است و استریپ سازی یا همسطح سازی سطوح پروازی در حال اجراست. همچنین ساخت پاویون جدید فرودگاه خرم آباد به مساحت یک هزار و ۶۰۰ مترمربع و پیشرفت ۷۵درصدی درحال اجراست.

وی ادامه داد: همچنین خط كشی باند با كمك اداره كل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است و اکنون در حال كابل كشی به طول ۵۰۰ متر و نصب چراغ های اپروج هستیم. خط كشی اپرون به طول ۳۰ هزار متر نیز در آستانه تكمیل است. 

مدیر فرودگاه خرم آباد با بیان اینکه مستندسازی های انجام شده از اراضی متعلق به این فرودگاه در اختیار اداره ثبت اسناد و املاك قرار گرفته و اکنون در حال گذراندن مراحل اداری است، گفت: یكی از مشكلات فرودگاه خرم آباد، مشاع بودن آن است كه سندهای آن شش دانگ نیست و دریافت سند تك برگ برای اراضی آن زمانبر است.

وی همچنین با اشاره به افزایش پروازهای فرودگاه خرم آباد در یك سال اخیر گفت: در یك سال اخیر به رشد ۶۰ درصدی پرواز و افزایش ۵۷ درصدی مسافران فرودگاه رسیده ایم. ضمن اینكه در سال ۹۶ پرواز های شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی نیز در این فرودگاه برقرار شد و اخیرا به سه پرواز در هفته افزایش یافته است.

بنی صدر در پایان افزود: مكاتباتی را با استاندار لرستان برای كمك در ساماندهی رودخانه كنار فرودگاه و نیز بهسازی نمای بیرونی فرودگاه انجام داده ایم كه امیدواریم به زودی محقق شود.

 

نظر شما