شناسهٔ خبر: 55168 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

خدمتی دیگر از دولت تدبیر و امید:

افتتاح فاز اول پروژه پل سوم بشار یاسوج بعد از۱۵ سال

افتتاح فاز اول پروژه پل سوم بشار یاسوج بعد از ۱۵ سال معطلی بالاخره با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون عمرانی استاندار، نماینده بویراحمد و دنا و فرماندار بویراحمد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، عصر روز یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷، با حضور علی‌محمد احمدی ،غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمع زیادی از مسوولان استانی و شهرستانی فاز اول پل سوم بشار یاسوج افتتاح شد.

در حاشیه این آئین ابتدا علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی به تشریح این پروژه پرداخت و از استاندار، نماینده بویراحمد و دنا و دست‌اندرکاران اجرایی این پروژه تشکر کرد.

علیمردانی گفت: ساخت این پل که از سال ۸۲ آغاز شده بود تا پایان سال گذشته تنها ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: آرامش را از مشاور و پیمانکار در مدت اخیر گرفتیم و برای رفع معارض تلاش‌های زیادی شد تا این پل امروز افتتاح شود.

علیمردانی به برخی از مشخصات پل اشاره کرد و گفت: مردم نسبت به این پل خاطرجمع باشند چرا که ۴ میلیارد تومان در زیر پل هزینه شده و تعداد ۱۷۰ شمع در آن به کار رفته و هیچ زلزله‌ای نمی‌تواند به آن آسیب برساند.

وی طول پل را ۱۳۰ متر ذکر کرد و گفت: دو دهانه ۴۰ متری و ۲۵ متری دارد و ۳۷ هزار مترمکعب بتن ریزی در آن به کار رفته است.

وی بیان داشت: این پروژه با طول راه رفت و برگشت، رمپ و زیرگذر شش کیلومتر طول دارد .
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سالهای اخیر به ویژه سال ۹۶، با همت استاندار و نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس اعتبار خوبی به پروژه تخصیص یافت و ۱۱ میلیارد تومان برای تکمیل فاز دوم پروژه نیاز است.

علیمردانی گفت: از نظر ترانشه سازی و پل سازی، ایمنی پل نیز برای مقاومت در برابر سوانحی مانند زمین لرزه در نظر گرفته شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با افتتاح این پل، پیش بینی بحران قطع ارتباط با شهر یاسوج از سمت گچساران، سپیدان و روستاهای اطراف یاسوج در صورت بروز مشکل در پل اول بشار رفع شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس به اجرای پروژه پل سوم بشار اشاره کرد و بیان داشت: طی سالهای متعدد تامین اعتبار کمتر از سه میلیارد تومان برای این پروژه را شاهد بودیم و این در حالی است که در مدت زمانی اجرای برنامه ششم توسعه ۲۲ میلیارد تومان برای اجرای پل سوم بشار اختصاص یافت.

وی افزود: با اجرای فاز دوم این پروژه، اتصال پل به مسیرهای کمربندی شهر عملیاتی می‌شود.

غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس هم از ساخت پل پنجم بشار را خبر داد و گفت: با انجام مطالعات، عملیات ساخت پل پنجم بشار آغاز خواهد شد، شهر یاسوج با توجه به افزایش جمعیت و مهاجر پذیر بودن، توسعه زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف را طلب می‌کند که مدیریت صحیح و برنامه ریزی آینده نگرانه از بروز آسیب‌های ناشی از مهاجرت به این شهر جلوگیری می‌کند.

وی گفت: برای به سرانجام رسیدن این پل ۲۵ میلیارد تومان هزینه شد و ۲۰ میلیارد تومان دیگر هم برای اتمام فازهای دیگر آن نیاز است.
زارعی با تقدیر از تلاش متولیان برای تامین اعتبار پروژه، افزود: رایزنی‌های زیادی با مسئولین برای پیگیری این مطالبه به حق مردم انجام گرفت و امروز شاهد بهره برداری از خدمتی از خدمت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم..

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: باید کاستی‌ها را برطرف کرده و از همه توان خود برای توسعه استان استفاده کنیم. نباید در گذشته متوقف شویم و تلاش برای حرکت به جلو با نگاه به امروز و برنامه ریزی برای آینده برای ایجاد فردایی بهتر برای مردم تاکید است.

وی با بیان اینکه یاسوج مرکز سیاسی استان است و نباید در بن بست باشد، افزود: این شهر در درون خود نباید محصور باشد که اکنون با افتتاح پل سوم شاهد اقدامات اساسی هستیم و عملیات ساخت پل چهارم بشار هم در وضعیت خوبی قرار دارد. همچنین با اقدامات انجام گرفته و پیشرفت پروژه، به زودی شاهد جهش در تکمیل پل چهارم بشار خواهیم بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از هدفگذاری برای ایجاد پل پنجم بشار خبر داد و افزود: عملیات اجرایی پل پنجم بشار بعد از تامین منابع پایدار عملیاتی می‌شود تا سرنوشتی مانند پل سوم پیدا نکند.

وی تصریح کرد: چون به مردم قول داده بودیم با همه توان در این پروژه کار کردیم و اکنون فاز اول آن به بهره‌برداری رسید و آن را تقدیم قلب‌های مهربان این مردم می‌کنیم.

وی افزود: توسعه ظرفیت‌های زیرساختی شهر یاسوج به رفع گره‌های ترافیکی این شهر کمک می‌کند، لذا تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل، توسعه مسیر ورودی‌ها و خروجی‌های شهر یاسوج ضروری است.
استاندار با تاکید بر اینکه شهر یاسوج به عنوان مرکز و پیشانی فرهنگی استان است، بیان داشت: باید فضا و برنامه ریزی متناسبی برای توسعه این شهر داشته باشیم که تحقق این مهم، عزم شهروندان، مدیران و مسئولین را طلب می‌کند.

احمدی با اشاره به افتتاح پل سوم بشار خاطرنشان کرد: ما مسئولان وظیفه داریم که توسعه ظرفیت‌ها را میسر کنیم تا در آینده افتتاح چنین پروژه‌هایی را داشته باشیم.

احمدی اعمال برنامه ریزی کارشناسی شده با عزم جدی برای تحقق سایر پروژه‌ها را ضروری دانست و افزود: تلاش می‌شود که باند دوم پروژه نیز عملیاتی و پروژه تکمیل شود.

نظر شما