شناسهٔ خبر: 55244 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر حمل و نقل بلاروس صورت گرفت:

تاکید ایران و بلاروس بر گسترش همکاری‌ها در صنعت حمل و نقل

ایران-بلاروس سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر حمل و نقل بلاروس بر همکاری در حوزه حمل و نقل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، مصطفی اویسی در دیدار با آناتولی سیواک وزیر حمل و نقل بلاروس با اشاره به حضور بلاروس در توافقنامه چهار جانبه ریلی باکو نقش ایران و این کشور در تکمیل و تسهیل ترانزیت بین المللی را مهم خواند. 

وی گفت: همکاری های دو کشور در سال گذشته تجربه خوبی است که گسترش آن نه تنها به رشد روابط اقتصادی دو کشور بلکه به رونق اقتصادی کشورهای منطقه منجر خواهد شد. 

اویسی اضافه کرد که گسترش هرچه بیشتر مناسبات حمل و نقلی در منطقه می تواند مستقیم و غیر مستقیم موجب ایجاد تنوع در حوزه‌های درآمدزایی دو کشور شود. 

سفیر کشورمان یادآور شد: مناسبات راهبردی در حوزه های اقتصادی، محتاج تدابیر مشترک و همکاری در سایه دوستی دو کشور است و در این راستا ایجاد مسیرهای پروازی مستقیم بین ایران و بلاروس اهمیت فراوانی دارد.

آناتولی سیواک وزیر حمل و نقل بلاروس نیز در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاری های اقتصادی با ایران اظهار داشت: ارتباطات جاده ای، ریلی یا هوایی از پایه های اصلی توسعه واقعی روابط اقتصادی بین کشورها است 

وی در ادامه گفت: برقراری پروازهای مستقیم بین دو کشور موجب افزایش استانداردهای امنیت اقتصادی و ثبات در روابط تجاری، فرهنگی و سیاسی می شود و این موضوع از اولویت های مذاکرات حمل و نقلی ایران و بلاروس خواهد بود. 

برگزاری نشست های مشترک کمیته حمل و نقل جاده ای، همکاری در پروژه های ریلی و ترکیبی از دیگر محورهای دیدار مصطفی اویسی و آناتولی سیواک بود.

نظر شما