شناسهٔ خبر: 55356 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرکل فرودگاه‎های استان اردبيل خبر داد:

افزایش پروازهای فرودگاه اردبیل در تابستان/ پیشرفت ۹۵ درصدی احداث ترمینال جدید فرودگاه اردبیل

فرودگاه اردبیل مديرکل فرودگاه‎های استان اردبيل با اشاره افزايش پروازهای فرودگاه اردبيل در روزهای تابستان و آمادگی اين فرودگاه برای خدمت‎رسانی به مسافران گفت: احداث ترمینال جدید این فرودگاه پیشرفت ۹۵ درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، سیدفخرالدین هاشمی گفت: با توجه به تعطیلات تابستان و افزایش مسافران شرکت هواپیمایی آسمان پروازهای روزانه خود را به دو برابر افزایش داده است که علاوه بر صبح در بعدازظهرها نیز انجام می‎دهد.

وی با اشاره به اینکه پروازهای این شرکت هواپیمایی همگی در مسیر پروازی تهران است، گفت: ایران ایر نیز هر روز صبح و بعدازظهر در مسیر تهران به برقراری پرواز می‎پردازد. این شرکت همچنین دو پرواز هفتگی در مسیر مشهد دارد که با دو پرواز شرکت هواپیمایی ساها مجموع پروازهای رفت و برگشت هفتگی اردبیل به مشهد به چهار پرواز می‎رسد.

هاشمی با اشاره به اینکه این پروازها بیشتر با هواپیماهای ATR و بویینگ MD انجام می‎شود، گفت: در مجموع اکنون در طول هفته ۳۱ پرواز رفت و برگشت در این فرودگاه انجام می‎شود.

مدیرکل فرودگاه‎های استان اردبیل همچنین در مورد خدمت‎رسانی مطلوب به مسافران در ایام گرم تابستان گفت: به منظور خدمت‎رسانی به مسافران در روزهای تابستان سیستم‎های سرمایشی از نظر فنی چک شده‎اند و به صورت دائم روشن هستند و همچنین دستگاه‎های آبسرد کن نیز سالم و در اختیار مسافران قرار دارند.

وی افزود: سالن جدید ترمینال داخلی فرودگاه اردبیل نیز به پیشرفت فیزیکی حدود ۹۵ درصد رسیده است و امیدواریم که بتوانیم آن را در تابستان امسال افتتاح و خدمات رفاهی بهتری را برای مسافران فراهم کنیم.

نظر شما