شناسهٔ خبر: 55726 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رضوانی خبر داد؛

افتتاح اسکله رو- رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان ۹۷/ برگزاری همایش ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور در ماه‌های آتی

رضواني مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اعلام این خبر که اسکله رو- روی ریلی بندر امیرآباد تا پایان سالجاری افتتاح می شود، گفت: سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار تن صادرات داشتیم که امیدواریم امسال این میزان در سالجاری با همکاری بیشتر بین کشورها، رشد مناسب‌تری یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیاوس رضوانی مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با اشاره به این مطلب که از حدود چهار ماه گذشته فعالیت در زمینه برگزاری همایش و برنامه ریزی برای اجرای آن، اغاز شده بود، از افتتاح اسکله رو- روی ریلی بندر امیرآباد تا پایان سالجاری خبر داد.

رضوانی با اشاره به اینکه این همایش اولین همایش بین المللی است که در بندر امیرآباد و استان در حال انجام است، گفت: همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به ارایه راهکارها و بررسی چالش های موجود می پردازد و محورهایی همچون نقش بنادر و کیفیت خدمات، نقش قوانین، وضعیت سیاسی بین کشورها، سرمایه گذاری های خوب بنادر شمالی دارد که در نظر داریم به تحقق آنها دست یابیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ادامه داد: در صورت تحقق محورهایی که برای همایش در نظر گرفتیم توسعه پایدار اتفاق می افتد و صادرات در بنادر کشور ارتقا می یابد.

این مسئول بندری کشور تصریح کرد: به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت های خالی بنادر شمالی کشور هستیم و برگزاری چنین همایشی به ما در تحقق این هدف کلان کمک فراوانی خواهد کرد.

رضوانی ادامه داد: تنوع دادن به کالاها در بنادر کشور و توسعه آنها از دیگر اهدافی است که دنبال می کنیم و معتقدیم که صادرات به این هدف کمک می کند. ترانزیت نیز دیگر فرصتی است که به تنوع دادن به کالاها در بنادر و توسعه آنها کمک می کند که در نظر داریم در ماه های آتی همایشی تحت عنوان ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور را نیز برگزار کنیم.

مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با تاکید بر اینکه علاقمندی کشورهای حاشیه خزر به سرمایه گذاری در ایران زیادی است، گفت: سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار تن صادرات داشتیم که امیدواریم امسال این میزان ارتقا یابد و رشد مناسب تری را شاهد باشیم.

رضوانی ادامه داد: اگر اسکله رو- روی ریلی بندر امیرآباد که پیش بینی می کنیم تا پایان سالجاری افتتاح شود، فعالیت خود را آغاز کند بخشی از اهداف موردنظر و کلان ما در زمینه همکاری با کشورهای حاشیه خزر در زمینه صادرات و ترانزیت محقق خواهد شد.

نظر شما