شناسهٔ خبر: 56331 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در سفر يك‌روزه انجام می‌شود:

بررسی آخرين وضعيت پروژه‌های راه‌ و شهرسازی چابهار با حضور ۵ معاون آخوندی/ توجه ويژه وزير راه و شهرسازی به مناطق و استان‌های محروم

مسكن مهر چابهار باقری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: هیئتی متشکل از پنج معاون وزیر راه و شهرسازی و مديران ۹ دستگاه تابعه روز پنج‌شنبه چهارم مردادماه از آخرين وضعيت پروژه‌های مختلف شامل بازآفرینی، حمل‌و‌نقل ریلی، دریایی و هوایی چابهار بازدید خواهند کرد.

مرتضی باقری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سفر یک‌روزه پنج معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیران ۹ دستگاه و سازمان تابعه ذی‌ربط وزارت راه و شهرسازی در روز چهارم مردادماه به چابهار خبر داد و گفت: با عنایت به اینکه دکتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی معین استان سیستان و بلوچستان هستند، و باعنایت به تاکید ایشان بر موضوع عدالت جغرافیایی این چهارمین سفر هیئت اعزامی وزارت راه و شهرسازی به استان در طول یک ماه گذشته خواهد بود.

مشاور و دستيار ويژه وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در این سفر معاون وزیر راه و شهرسازی شامل محمد سعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، حمیدرضا عظیمیان رئیس سازمان ملی زمین و مسکن،‌ محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، همچنین فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی «هما»، خطیبی معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، مجید روستا و منا عرفانیان دو تن از اعضای هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران و یک نفر از مدیران شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران حضور دارند.

باقری موضوعات سفر و نفرات حاضر در هر یک از بازدید‌ها را به شرح زیر اعلام کرد:

  1. بازدید از شهر جدید تیس با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید
  2. بازدید از حاشیه‌نشینی شهر چابهار با حضور معاون معماری و شهرسازی، رئیس سازمان ملی زمین و مسکن و دو تن از اعضای هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران
  3. بازدید از قطعه اول پروژه‌ راه‌آهن چابهار-زاهدان با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل
  4. بازدید از پروژه‌ توسعه بندر چابهار با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن
  5. بازدید از فرودگاه چابهار و بررسی مشکلات اراضی فرودگاه با حضور رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، استاندار سیستان و بلوچستان و نماینده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی

وی برگزاری این سفر را با توجه به حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی در این سفر بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: این سفر بیانگر اهمیت رسیدگی به مناطق و استان‌های محروم نزد وزیر راه و شهرسازی و تأکید ایشان بر عدالت جغرافیایی است.

مشاور و دستيار ويژه وزير راه و شهرسازی یادآور شد: برگزاری این سفرها و حضور معاونان به‌طور مرتب از سوی وزیر راه و شهرسازی پیگیری می‌شود.

 دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در ادامه بیان داشت: از ابتدای سال جاری اینجانب به نمایندگی از وزير راه و شهرسازي کلیه پروژه‌های وزارتخانه در استان سیستان و بلوچستان را پیگیری کرده به طوریکه تاکنون چهار سفر با محور حاشیه‌نشینی، بازآفرینی شهری، ایمنی راه‌ها، ساخت و توسعه راه‌آهن به استان سیستان و بلوچستان انجام‌شده که آخرین سفر هفته گذشته به‌اتفاق مدیرعامل شرکت راه‌آهن و معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با محوریت موضوع ریل در استان و بازدید از پروژه‌های ریلی در دست ساخت صورت گرفت.

باقری خاطرنشان کرد: در سفر هفته گذشته در بخش حمل‌ونقل ریلی پروژه‌های راه‌آهن زاهدان-میرجاوه، زاهدان-بم و زاهدان- چابهار مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و نتایج حاصل از بازدید‌ها و جلسات از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شد.

نظر شما