شناسهٔ خبر: 57077 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

میان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل ذوب‌آهن توافق شد:

تشکیل تیم مالی- قراردادی بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و شرکت ذوب آهن اصفهان

جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز با مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص تولید ریل ملی خبر داد و گفت: در جلسه ای که با حضور مهندس یزدی زاده در شرکت ساخت برگزار شد مقرر گردید با تشکیل تیم مالی و قراردادی مقدمات و شرایط، جهت تولید ریل UIC60 فراهم‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، ظهر امروز جلسه‌ای با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در شرکت ساخت و توسعه برگزار شد.

خادمی در این جلسه ضمن استقبال از تولید ریل ملی و خرید آن  از شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: مجموعه وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه آمادگی کامل خود را برای همکاری با ذوب آهن جهت تولید ریل ملی را اعلام می نماید و از هیچ گونه همکاری برای تولیدریل UIC60 در کشور دریغ نخواهد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم اکنون ساخت ۳هزار و ۴۰۰کیلومتر خط ریلی جدید در کشور در حال انجام است، افزود: ما به طور میانگین سالانه به رقمی معادل ۴۰۰کیلومتر ریل UIC60 نیاز داریم که با توجه به سیاست های اقتصاد مقاوتی، ذوب آهن در اولویت تامین قرار دارد.

خادمی کیفیت ریل در ساخت پروژه ها را امری مهم عنوان کرد و گفت: حتما بایست ریل تولید شده ذوب آهن به لحاظ کیفی مورد تایید مراجع ذیصلاح قرار گیرد تا در پروژه ها قابل استفاده باشد.

در این جلسه مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز از آمادگی این شرکت برای تولید ریل UIC60 خبر داد و گفت: در صورت تضمین خریدار، توانایی تولید سالانه ۴۰۰هزار تن ریل UIC60 در ذوب آهن وجود دارد .

منصور یزدی زاده ضمن اعلام این مطلب افزود: در رابطه با تایید کیفیت ریل نیز ما آمادگی داریم تا همکاری کامل با شرکت بازرسی کننده ای که از جانب وزارت راه معرفی می شود داشته باشیم تا کیفیت ریل تولیدی مورد بررسی قرار گیرد.

در ‌پایان این جلسه مقرر شد تا تیم مالی و قراردادی متشکل از نمایندگان هر دو شرکت مقدمات و شرایط قرار داد مالی خرید ریل ملی را فراهم کنند.

نظر شما