شناسهٔ خبر: 58120 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛

کلنگ‌زنی و افتتاح ۳ طرح سرمایه‌گذاری در بندرامام(ره)/ سرمایه‌گذاری ۴۲۰۰ میلیارد ریالی در خوزستان

مراسم سه طرح بزرگ سرمایه‌گذاری با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور روز سه شنبه به صورت نمادین در اداره بنادر و دریانوردی بندرامام خمینی (ره) کلنگ زنی و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی كه امروز ۱۳ شهریور ماه به همراه تعدادی از معاونین خود به استان خوزستان سفر كرده است، سه طرح بزرگ سرمایه‌گذاری به صورت نمادین کلنگ‌زنی و افتتاح كرد.

احداث سیلوی غلات شرکت پارسیان ریل شرق با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۵۰ هزار تن یکی از پروژه های مورد بهره برداری سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به بندرماهشهر بود، این پروژه که در مدت ۲۴ ماه و با هدف ذخیره غلات و حمل ریلی به روش مکانیزه احداث شده است برای ۷۰ نفر شغل ایجاد کرده است و موجب افزایش سهم ریلی و سرعت خدمات رسانی به مشتریان می شود.

به گفته مدیر سایت پروژه فوق با ۶۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال تكمیل است كه در ۲ فاز عملیاتی می‌شود. فاز اول آن با ظرفیت ۵۰ هزار تن و فاز دوم با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در راستای توسعه حمل ونقل ریلی تكمیل و تجهیز می‌شود.

به گفته این مسئول روزانه ۵ هزار تن بارگیری در این سایت انجام می‌شود. همچنین روزانه بین ۶ تا ۷ هزار تن تخلیه از كشتی‌ها انجام می‌شود.

میزان اشتغال‌زایی این پروژه ۷۰ نفر است و هدف از آن ذخیره غلات و حمل ریلی به روش مكانیزه انجام می‌شود. مدت زمان انجام این كار ۲۴ پیش‌بینی شده است و این پروژه از خرداد ۱۳۹۱ آغاز شده است و همچنین از مزایای این پروژه افزایش سهم ریلی و سرعت خدمات رسانی به مشتریان است.

احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سنگین شرکت خط نقره ای قشم با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب از دیگر پروژه هایی است که به دست وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

این پروژه که مصوبه طرح جامع توسعه بندری امام خمینی (ره) است در مدت پنج سال با هدف افزایش حجم و توان صادرات و واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی سنگین احداث شد که برای ۸۰ نفر اشتغال زایی به همراه داشت و موجب کاهش زمان و نیز تسهیل عملیات تخلیه و بارگیری و کاهش هزینه تمام شده محصولات به منظور صادرات و واردات می شود.

همچنین با حضور عباس آخوندی عملیات احداث کارخانه تولید خوراک دام و طیور با سرمایه گذاری ۵۲۴ میلیارد ریال و به منظور تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن انواع خوراک دام و طیور آغاز شد.

این طرح از سوی شرکت مشاهیر سازه سویل و با هدف تامین نیاز داخلی کشور احداث می شود. زمان پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ۲ سال بوده که پیش بینی می شود ۷۵ نفر اشتغال پایدار ایجاد کند.

این طرح در راستای ایجاد شهر لجستیک غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)و توسعه خدمات ارزش افزوده اجرا می شود.

بازدید از سایت نظم آفرینان سهند و امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری بیواتانول از دیگر برنامه های امروز وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه در سفر به استان خوزستان می باشد.

گفتنی است، در این مراسم محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و مدیران کل بنادر استان خوزستان وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کنند.

براساس اعلام سازمان بنادر ارزش ریالی تمام پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری استان در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی معادل ۴ هزار و ۲۰۶ میلیارد ریال برآورد شده است.

شهر بندرامام خمینی (ره) یکی از بندرهای استان خوزستان در شهرستان بندرماهشهر واقع است، این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.

نظر شما