شناسهٔ خبر: 59092 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در هفته جاری برگزار می‌شود:

هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان اصفهان

نظام مهندسی بر اساس برنامه ریزی زمان بندی شده از طرف وزارت راه و شهرسازی هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در تاریخ ۹۷/۷/۱۲ برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، حجت اله غلامی گفت : در اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین نامه اجرایی آن، هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان همزمان با سراسر کشور در شهر اصفهان در محل اداره کل راه و شهرسازی ساختمان سعادت آباد و  ۸حوزه در شهرهای نجف آباد، کاشان، شهرضا، گلپایگان ، داران، شاهین شهر، خمینی شهر و بهارستان برگزار می‌‌شود.

مدیر کل راه وشهرسازی و رییس هیات نظارت بر انتخابات سازمان نظام مهندسی در استان ضمن دعوت از کلیه اعضای سازمان نظام مهندسی جهت حضور در این انتخابات با توجه به حساسیت موضوعی متذکر شد: برای حفاظت از آرای اخذ شده، همراه داشتن کارت ملی شناسایی مهندسین برای تشخیص هویت علاوه بر مدرک معتبر مبنی بر عضویت الزامی می‌باشد.

غلامی با توجه به اهمیت این انتخابات بیان داشت: سازمان نظام مهندسی نقش مهم و با اهمیتی در کیفیت ساخت و سازها و همچنین رعایت ضوابط و مقررات ملی ساختمان برعهده دارد و هیات مدیره‌ای که از تصمیم‌گیری جمعی مهندسان و مشارکت آگاهانه و حضور حداکثری اعضای سازمان در این امر مهم انتخاب شود از جایگاه مطمئن‌تری برخوردار خواهد بود.

لذا از کلیه مهندسین عضو می‌خواهیم تا در تصمیم گیری های خود ضمن مشارکت حداکثری بصورت آگاهانه اقدام نموده و مطابق شیوه‌نامه تبلیغات انتخابات از تخریب کاندیداهای رقیب در فضای مجازی خودداری کنند تا شاهد یک انتخابات سالم در حد و شان اصفهان باشیم.

سیدعبدالرضا لقمانی سرپرست اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی و کیفیت ساختمان اداره کل راه وشهرسازی و عضو دستگاه نظارت بر انتخابات اظهار داشت :دستگاه نظارت استان مسئولیت نظارت بر برگزاری انتخابات را بر عهده داشته و در این راستا نظارت بر رعایت قوانین و مقررات حاکم ، حسن انجام وظایف هیات اجرایی و انجام به موقع اقدامات را مد نظرخواهند داشت.

این عضو ناظر برانتخابات نظام مهندسی در استان افزود : در گروه مهندسی عمران ۳۵ نفر ، مهندسی برق ۶ نفر ، مهندسی نقشه برداری ۳ نفر ، مهندسی معماری۷ نفر، مهندسی مکانیک ۹ نفر ، مهندسی شهرسازی ۲نفر کاندید شده‌اند و در صلاحیت ترافیک فاقد نامزد می‌باشیم .

وی اظهار داشت : از ۶۲ نفر شرکت کننده به عنوان کاندید در این انتخابات ۱۵ نفر به عنوان عضو اصلی و ۷ نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند شد .

وی متذکر شد : با توجه به حساسیت دستگاه نظارت مبنی بر حفظ کرامات کاندیداهای محترم، رصد فضاهای مجازی توسط اعضاء این دستگاه بصورت روزانه انجام و در صورت مشاهده موارد خلاف قانون دستگاه نظارت اعمال قانون کرده و بر اساس بند "ج" ماده ۲۳ آیین نامه اجرای قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان با افراد خاطی بصورت جدی برخورد خواهد شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با انتخابات آگاهانه و پرشور بیش از ۳۱ هزار عضو مهندس ساختمان استان شاهد یک هیات مدیره با خرد جمعی و هماهنگ در راستای توسعه و اعتلای مهندسی در روز پنج شنبه مورخ ۱۲ مهرماه ۹۷ باشیم.

نظر شما