شناسهٔ خبر: 59588 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طاهرخانی در گفتگو با پايگاه خبری اعلام كرد:

آغاز فعاليت اجرايی شركت عمران شهرهای جديدتيس و ايوانكی تا پايان سال/ ضرورت تسريع در فرایند توسعه شهرهای جدید نوپا

طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازیاز آغاز فعالیت ۲ شركت از زیرمجموعه‌های شركت مادر عمران شهرهای جدید در ۶ ماه دوم سال ۹۷ خبر داد و گفت:خوشبختانه شركت عمران شهرهای جدید با وجود توقف اكثر پروژه‌های دستگاه‌های دولتی در سطح كشور به دلیل مشكلات مالی اجازه توقف و تعطیلی پروژه‌های عمرانی خود در شهرهای جدید را نداده و توانست تا حد ممكن این طرح‌ها را سرپا نگه دارد.

حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پایین بودن سطح سرانه‌های خدماتی در شهرهای جدید بیان كرد: ما باید برای ارتقای سطح خدمات در شهرهای جدید از منابع استانی استفاده كرده و باید در فرصت باقیمانده از سال ۹۷ از آن‌ها بهره‌مند شویم.

طاهرخانی از آغاز فعالیت ۲ شركت از زیرمجموعه‌های شركت مادر عمران شهرهای جدید در ۶ ماه دوم سال ۹۷ خبر داد و گفت: به زودی برنامه اجرایی در ۲ شركت عمران شهرهای جدید تیس و ایوانكی را آغاز خواهیم كرد كه در این راستا نیز برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات جدی در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: خوشبختانه شركت عمران شهرهای جدید با وجود توقف اكثر پروژه‌های دستگاه‌های دولتی در سطح كشور به دلیل مشكلات مالی اجازه توقف و تعطیلی پروژه‌های عمرانی خود در شهرهای جدید را نداده و توانست تا حد ممكن این طرح‌ها را سرپا نگه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به نقش جدی مراكز محله در ارتقای شرایط زندگی در شهرهای جدید بیان كرد: ساخت و راه‌اندازی این مراكز محله نشان‌دهنده فعالیت وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسكن نیز بوده و به بهبود فضای زندگی برای شهروندان این منطقه كمك می‌كند.

وی با تأكید براینكه دیگر قصد آغاز و ادامه پروژه‌ای را در چارچوب مسكن مهر در شهرهای جدید نداریم گفت: سعی داریم پروژه‌های فاقد متقاضی را نیز از این چارچوب خارج كرده و در قالبی دیگر به متقاضیان عرضه كنیم.

طاهرخانی با اشاره به برنامه‌ریزی شركت عمران شهرهای جدید در ساخت ۵۰ هزار واحد مسكونی مشاركتی در شهرهای جدید بیان كرد: هم‌اكنون تعدادی از این پروژه‌ها آغاز و تعدادی دیگر در دست برنامه‌ریزی است كه به عنوان اولویت‌دارترین برنامه شركت در ۶ ماهه دوم سال جاری در دستور كار قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: كمك به فعال‌سازی شهرهای جدید نوپا كه فرایند توسعه آن‌ها مختل شده و به نحو مناسبی پیش نرفته است از برنامه‌های مهم ما در این مقطع زمانی است تا با كمك و همكاری همه شركت‌ها راه‌حلی جهت تسریع این فرآیند پیدا كنیم.

طاهرخانی همچنین در نشست اخیر خود با مدیران عامل شهرهای جدید بیان كرده بود: خوشبختانه امروز شاهد وضعیت خوبی در سطح شهرهای جدید بوده و تا حد زیادی تغییر رویکرد در این مسیر را محقق ساخته‌ایم که عدم توقف پروژه‌های عمرانی با وجود تنگناهای مالی بسیار در این نواحی مهمترین آن به شمار می‌رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه در این مدت همواره سعی کردیم تا ارتباط شهرها با شرکت مادر را حفظ و تمامی پروژه‌ها را به طور هماهنگ پیش ببریم گفت: ارتقای سطح دانش، امور فنی و ارتباط بین‌المللی در شهرهای جدید در این دوره همچنین یکی دیگر از اقدامات مهم ما به شمار می‌رود که در تمامی حوزه‌ها مورد توجه جدی قرار گرفت.

طاهرخانی با تأکید بر اینکه تمرکز بر شهرهای نیازمند از اهداف اصلی ما در نیمه دوم سال ۹۷ خواهد بود، گفت: باید در مدت زمان باقیمانده سیاست روبه رشدی را در همه ابعاد پیش روی این شهرها قرار داده و از مجموعه درآمدهای شرکت سیاست‌های هدفگذاری شده را محقق سازیم.

نظر شما