شناسهٔ خبر: 59936 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان همدان تأکید کرد؛

کنترل‌ و رصد فنی و ایمنی ناوگان به شکل مستمر در ایام اربعین

مصطفی پناهنده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از مدیران فنی شرکت ها خواست در ایام اربعین با جدیت و دقت نکات ایمنی ناوگان را قبل از سفرکنترل کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل ار روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده مهمترین اولویت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اعزام زائران کربلای معلی را افزایش ایمنی در سفر عنوان و خاطرنشان کرد:در بحث کنترل‌های فنی و ایمنی ناوگان، مدیران فنی شرکت‌های مسافربری ملزم شده‌اند ناوگان خود را پیش از سفر مورد معاینه فنی قرار دهند و از صحت عملکرد ناوگان اطمینان حاصل کنند.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر عملکرد مدیران فنی از اولویت‌های سفر اربعین است، افزود: در این زمینه پلیس راه نیز یاری دهنده این اداره کل خواهد بود.

پناهنده ادامه داد: ناظران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نمايندگان پليس راه بر حسن اجراي اين كار نظارت خواهند کرد و به شکل تصادفی برخی از اتوبوس‌ها را مورد بازدید قرار می‌دهند.

وی یادآور شد: این استان مانند سال‌های گذشته به عنوان استان معین از تمامی توان ناوگان عمومی به ویژه ناوگان اتوبوسی خود در حمل و نقل زائران اربعین حسینی استفاده کرده است.

مدیرکل راهداری استان همدان اضافه کرد: بر اساس بازدیدهای انجام شده از پایانه‌های مسافربری، شاهد کنترل و نظارت جدی بر وضعیت فنی اتوبوس‌ها هستیم تا خودروهایی که از استان به سمت مهران می روند مشکل فنی نداشته باشند.

این مسئول با تأکید بر اینکه استفاده از ناوگان ایمن و مناسب برای جابجایی مسافران و هماهنگی با سایر دستگاه‌های مرتبط، از جمله اقدامات انجام شده برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن برای زائران بوده است، تصریح کرد: سعی شده که اتوبوس‌های مناسب و با کیفیت که مسائل فنی در آنها رعایت شده برای زائران اربعین اختصاص داده شود.

نظر شما