شناسهٔ خبر: 59993 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری استان همدان خبر داد؛

تعطیلی تمامی عملیات‌های کارگاهی جاده‌ای در ایام اربعین

حمید پرورشی خرم معاون راهداری اداره‌كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: در ایام اربعین حسینی تمامی عملیات های کارگاهی جاده‌ای به منظور تسهیل در تردد زوار اربعین تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، حمید پرورشی‌خرم اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی کلیه عملیات عمرانی که به نوعی موجب ترافیک می شود در محورهای مواصلاتی و به ویژه در محورهای شریانی تعطیل است.

وی به بهسازی محیطی راه‌های ارتباطی استان پیش از فرا رسیدن ایام اربعین اشاره کرد و افزود: استان همدان در ایام اربعین، به عنوان استان معین شناخته شده و همچنین یکی از مسیرهای پرتردد زائران اربعین حسینی(ع) است، به همین دلیل بهسازی و اصلاح جاده ها در این ایام در دستور کار است.

پرورشی ادامه داد: به منظور افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای زائران اربعین، مسیرهای مورد تردد بهسازی و علائم و تجهیزات ایمنی آنها ارتقاء یافته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان ابراز داشت: مسیر‌های مورد نیاز لکه‌گیری شده و به لحاظ نصب و تعمیر علائم ترافیکی اقدامات لازم انجام شده است.

حمید پرورشی خرم اضافه کرد: نماز‌خانه‌ها و سامانه بهداشتی نیز تعمیر شده و همچنین وسایل گرمایش افزون بر نیاز راهدار‌خانه پیش بینی شده است.

معاون راهداری این اداره خاطر نشان کرد: مسئولان این اداره کل با هماهنگی سایر ارگانهای مرتبط با تمام توان آماده خدمات رساني به زائران اباعبدالله الحسين(ع) از سراسر كشور هستند.

این مسئول از آمادگی کامل راهداری به منظور خدمت رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت قابل توجهی از استان و سایر استان های کشور برای حضور در مراسم اربعین حسینی شرکت خواهند کرد ضروری است خدمات مناسبی به آنان ارائه شود.

گفتنی است، در استان همدان ۵هزار و ۱۱۴کیلو‌متر مسیر جاده‌ای شامل راه‌های شریانی، اصلی، فرعی و روستایی وجود دارد.

نظر شما