شناسهٔ خبر: 60194 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت:

واگذاری ۴۲۵واحد مسکن مددجویان کمیته امداد قزوین در سال‌جاری

مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی قزوین گفت: ۴۲۵ واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری به مددجویان کمیته امداد امام (ره) این استان تحویل داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین،مسعود حق لطفی گفت: با توجه به توافق‌های به عمل آمده در سال گذشته بین کمیته امداد و وزارت راه و شهرسازی، قرار شد واحدهای مسکن بدون متقاضی استان به مددجویان این نهاد تحویل داده شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس و واریز ۲۰ میلیارد ریال به عنوان نخستین قسط قرار شد واحدهای یاد شده تا پایان امسال به متقاضیان آن نهاد تحویل داده شود.

حق لطفی با بیان اینکه تمامی این واحدها در ناحیه شهری مهرگان واقع شده‌اند، اضافه کرد: هم اکنون واحدهای یاد شده با پیشرفت فیزیکی ۷۵درصدی روبرو بوده و عملیات ساختمانی آنها نیز تا پنج ماه آینده به پایان می‌رسد.

این مسئول اضافه کرد: براساس قراردادهای منعقد شده ۲۵۰میلیون ریال از سوی دولت و توسط وزارت راه و شهرسازی برای هر یک از واحدها در نظر گرفته شده و مابقی آن شامل ۵۰ میلیون ریال آورده متقاضی و ۳۰۰ میلیون ریال نیز با سود ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین،۷۰درصد متقاضیان مسکن مهر کمیته امداد قزوین را سرپرست خانوارها تشکیل می دهند.

عملیات ساخت ۴۴ هزار و ۴۵۹ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار جمعیت استان قزوین از سال ۸۷ آغاز شده که ۲۶ هزار و ۵۰۰ واحد آن در ناحیه شهری مهرگان که در ۱۸ کیلومتری شرق قزوین و در حاشیه آزاد راه قزوین - کرج قرار دارد، احداث شده است.

نظر شما