شناسهٔ خبر: 60303 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدير عامل بانك مسكن مطرح کرد؛

تشریح ماموریت درون سازمانی بانک مسکن تا پایان ۹۷

ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن در دومین همایش مدیران بانک مسکن با عنوان بهره‌وری، گفت: تدبیر و تلاش مدیران بانک، همکاری و همراهی سایر نیروهای سازمانی بانک مسکن در ۶ ماهه نخست سالجاری باعث شد مسیر تامین مالی بخش مسکن و ساختمان با موفقیت از التهابات بازارهای ارز، سکه، طلا، مسکن و خوردو و همچنی فشارهای بین‌المللی، عبور کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن به عنوان اولین سخنران این همایش خطاب به خانواده ی بانک مسکن اعلام کرد: مجموعه ی مدیران، روسای ادارات، کارشناسان و کارمندان بانک مسکن ماموریت دارند در ماه‌های باقی‌مانده از سال ۹۷ برای تطبیق با شرایط جدید اقتصادی یک ماموریت محوری را به طور کامل به سرانجام برسانند.

مدیرعامل بانک درباره ماموریت سازمانی بانک تا پایان سال ۹۷ گفت: بهره وری اولویت اول خانواده بانک مسکن برای ماه‌های پیش‌رو تعریف شده است که بر اساس آن مجموعه نیروی انسانی تنها بانک عامل در نظام تامین مالی مسکن لازم است با مجموعه‌ای از اقدامات در چارچوب بهره‌وری علاوه بر حفظ منابع نسبت به افزایش منابع در اختیار بانک مسکن اقدام کند.

وی تصریح کرد: در این همایش، از یک برنامه  ۷ محوری برای تحقق اهداف مرتبط با افزایش بهره‌وری در بانک مسکن از سوی مدیران ستادی برای مدیران استانی بانک رونمایی می‌شود. بر اساس این برنامه پرسنل بانک مسکن در سطوح مختلف آموزش‌های فراگیر برای بهره‌وری فرا خواهند گرفت.

رحیمی انارکی با بیان اینکه بانک مسکن در دو حوزه ی جذب منابع و پرداخت تسهیلات در نیمه ی اول امسال به رغم فشارهای اقتصادی توانست روند رو به رشد را ثبت کند، افزود: التهابات در بازار های ارز، سکه، طلا، مسکن و خودرو از یک سو و همچنین فشارهای بین المللی و تحریم های ظالمانه از سوی دیگر، اقتصاد کشور را در نیمه اول امسال تحت تاثیر قرار داد اما تدبیر و تلاش شما مدیران بانک و همکاری و همراهی سایر نیروهای سازمانی بانک مسکن در ۶ ماهه ی اول امسال باعث شد مسیر تامین مالی بخش مسکن و ساختمان با موفقیت از این التهابات عبور کند.

مدیرعامل بانک مسکن افزایش بیش از ۳۸ درصدی حجم پرداخت تسهیلات تازه در بخش مسکن (معادل ۹ هزار میلیارد تومان) را نتیجه ی این تلاش ها دانست.

رحیمی انارکی با اشاره به اینکه بانک مسکن در طول همه ی سال های اخیر وارد مسابقه ی مخرب نرخ سود بانکی نشد، گفت: ما همواره به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پایبند بوده و هستیم. این تعهد تکلیف شما مدیران استانی را برای نوآوری در جذب منابع سنگین تر می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش ارزیابی عملکرد بانک اشاره کرد و گفت: در این گزارش ۴۰ شاخص مبنای ارزیابی بانک قرار گرفت که در ۱۸ شاخه تحقق بیش از ۷۰ درصدی اهداف اتفاق افتاده است.