شناسهٔ خبر: 61647 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

وزیر دفاع عنوان کرد:

تحریم‌های هوانوردی ایران خواهد شکست/ یکی از نقاط قوت صنعت هوانوردی ایران، اورهال است

وزیر دفاع در جمع وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تحریم‌ها علیه صنعت هوانوردی کشور را شکننده دانست و گفت: امروز تقریبا تمام هواپیماهایی که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند، داخل کشور اورهال می‌شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه دوسالانه بین‌المللی هوایی ایران در جزیره کیش، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد گفت:  امروز ما شاهد یک حرکت بسیار خوب و ماندگار و پایدار از طرف مراکزی هستیم که عمدتا دولتی نیستند، بلکه بخش خصوصی و مراکز پژوهشی کشور هستند.

وی ادامه داد: حضور پررنگ بخش خصوصی و تحقیقاتی در صنعت هوانوردی کشور، نویدبخش یک جایگاه معتبر برای جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک است.

حاتمی در ارتباط با امکان فروش هواپیماهای آموزشی نظامی ساخت ایران به سایر کشورها و صادرات این هواپیماها گفت: ما برای فروش این محصول اعلام آمادگی کردیم. به محضی که کشورهایدیگر، به خصوص کشورهای  دوست نیز برای خرید  این هواپیماها اعلام آمدادگی کنند، این اتفاق خواهد افتاد.

وزیر دفاع به تحریم‌ها علیه صنعت هوانوردی کشور نیز اشاره کرد و افزود: تحریم‌کنندگان امروز منزوی‌ترین‌ها در دنیا هستند و یقینا این تحریم‌ها تاثیر چندانی نخواهد داشت. این تحریم‌ها خواهد شکست و ما راه خود را پیش خواهیم گرفت.

حاتمی با اشاره به توانمدی فنی ایران در تعمیر و نگه‌داری هواپیما نیز گفت: یکی از نقاط  مثبت صنایع هوایی کشور، اورهال است. تقریبا تمامی هواپیماهایی که ایرلاین‌های مختلف در اختیار دارند، در داخل کشور اورهال می‌شود. 

نظر شما