شناسهٔ خبر: 63975 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در همدان

آزمون نظام مهندسی مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در تاریخ 11 و 12 بهمن ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " حسن ربانی ارشد" اظهار کرد: آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تعداد کل مهندسین شرکت‌کننده 3041 نفر آزمون ، کاردان ها 31 نفر و معماران تجربی 34 نفر است که برای ورود به حرفه مهندسی و دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان به رشته تحصیلی داوطلبان نیز اشاره کرد و گفت: این داوطلبان در هفت رشته‌ مهندسی معماری ( صلاحیت های نظارت، طراحی و اجرا)، عمران (صلاحیت های نظارت محاسبه و اجرا)، تأسیسات مکانیکی و برقی (طراحی و نظارت)، شهرسازی، ترافیک، نقشه‌برداری و کاردان های فنی ساختمان در شش رشته معماری ، عمران ،تاسیسات مکانیکی و برقی ، شهرسازی ، نقشه برداری و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی  با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ربانی یادآور شد: ‌محل برگزاری آزمون‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان واقع در شهرک شهید مدنی (حسن‌آباد) و دانشگاه آزاد اسلامی ملایر می باشد.

گفتنی است در  پنجشنبه صبح 1414 نفر آزمون خواهند داد که از این تعداد 1115 در همدان و 304 نفر در ملایر خواهند بود.

وی ادامه داد: در پنجشنبه بعدازظهر نیز 958 نفر آزمون خواهند داد که از این تعداد 748 نفر در همدان و 210 نفر در ملایر خواهند بود .

همچنین در صبح روز جمعه 735 نفر شامل 586 نفر در همدان و 149 نفر در ملایر و در بعد ازظهر این روز هم 310 نفر شامل 264 نفر در همدان و 46 نفر در ملایر  با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.