شناسهٔ خبر: 65503 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در مراسم معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته عنوان شد:

توجه بیشتر بخش خصوصی به حمل‌ونقل ترکیبی/ تأکید بر تعامل بیشتر بخش خصوصی با راه‌آهن

جلسه مراسم معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته، روز گذشته در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در این جلسه محمد رجبی رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌‌‌و‌نقل ریلی با معرفی مهرداد تقی زاده به‌عنوان دبیر جدید انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته گفت: با توجه به رویکرد و عملکرد آقای رسولی درگذشته به‌عنوان میاندار بخش خصوصی و راه‌آهن، انتخاب وی به‌عنوان مدیرعامل راه‌آهن، فرصت مغتنمی برای ارتباط بیشتر میان دو بخش خصوصی و ریلی است .

وی جلسات اخیر مدیرعامل راه‌آهن با فعالان بخش خصوصی در بخش بار و مسافر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر جایگاه انجمن به دوران بلوغ خود نزدیک و به دنبال کارهای جدی است.

رجبی با تأکید بر اینکه در حال حاضر می‌توان به خروجی‌های انجمن امیدوار بود، اظهار داشت: حضور فعال انجمن در هیئت دولت، مجلس و سازمان‌های رسمی چون بیمه و ... جای پای محکمی را برای انجمن فراهم کرده و امیدواریم بتوانیم توسعه حمل‌ونقل ریلی را بیش‌ازپیش دنبال کنیم .

رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌‌‌و‌نقل ریلی گفت: در صورت همکاری با همین منابع موجود نیز می‌توان برنامه‌های توسعه‌ای را دنبال کرد.

وی با اشاره به کم‌اطلاعی برخی از تصمیم گیران در کشور از حوزه ریلی افزود: در این زمینه پیشنهاد شد تا کارگروه و دفتر خاص ریلی در کمیسیون عمران مجلس ایجاد شود تا با حضور نمایندگان بخش ریلی مسائل موجود در این بخش برای نمایندگان مردم، تشریح و تبیین شود.

رجبی با تأکید بر اینکه منابع محدود است و باید در جهت استراتژیک مصرف شود، گفت : تعامل مدیرعاملان راه‌آهن با انجمن بسیار جدی است.

رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌‌‌و‌نقل ریلی با اشاره به اینکه انجمن می‌تواند در بسیاری از بخش‌ها به راه‌آهن کمک کند افزود : باید بخش خصوصی، کرسی‌های نظریه‌پردازی داشته باشد و نسبت به هر حرفی که درباره حوزه ریلی عنوان می‌شود واکنش و اظهارنظر داشته باشد .

رجبی با اشاره به مسئولیت پیشین تقی زاده در کسوت معاون وزیری و توجه خاص وی به حمل‌ونقل ریلی، اظهار داشت: خوشبختانه تلاش و همگرایی در انجمن بسیار شده، هرچند دستاوردها ارزشمند است اما کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه تا اواخر اردیبهشت‌ماه، قراردادهای دسترسی عملیاتی می‌شود ، گفت: این اقدام تأثیر بسیاری بر اقتصاد بخش بار، مسافر و لکوموتیو دارد.

رجبی ازجمله مطالبات این انجمن را حمایت از بخش خصوصی عنوان و در پایان از زحمات بابایی برای تدوین برنامه‌ها ، تعامل با راه‌آهن و ارائه خواسته‌های شفاف انجمن تشکر کرد .

برچسب‌ها:

نظر شما