شناسهٔ خبر: 65545 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در سازمان ملی زمین و مسکن انجام شد

تعیین تکلیف ۷۶۰۰ پرونده حقوقی در سال ۹۷

غلامعباس نظرخانی مدير املاك و حقوقی اداره كل راه و شهرسازی گلستان چالش‌های حقوقی و قضایی اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها درسومین دوره آموزش حقوقی سراسری کارشناسان امور حقوقی و قراردادهای سازمان ملی زمین و مسکن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در آیین افتتاحیه این دوره آموزشی غلامعباس نظرخانی مدیر کل دفتر امور حقوقی و قراردادهای این سازمان ضمن تاکید بر تعیین تکلیف پرونده های حقوقی به ارائه گزارشی از عملکرد حقوقی سازمان در برنامه اجرایی پرداخت و گفت: در سال۹۷ با تلاش‌های صورت گرفته همکاران دفاتر حقوقی سراسر کشور تاکنون بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ فقره پرونده توسط این دفاتر در ادارات کل راه و شهرسازی تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به رفع تصرف ۲۳۸ واحد ساخته شده در سطح کشور اظهار داشت: بیش از ۱۹۰۰هکتار از اراضی تصرفی در سطح کشور آزاد سازی شده و در حوزه اجرای احکام برای هزار فقره از پرونده‌هایی که از سنوات گذشته در دفاتر حقوقی باقی مانده بود، رای بصورت تمام و کمال اجرا شد.

نظرخانی همچنین افزود: تعامل مبتنی بر احترام متقابل با قضات و سیستم قضایی کشور از دیگر وظایف همکاران دفاتر حقوقی است که انتظار می رود نسبت به این امر نیز اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش سازمان ملی زمین ومسکن، همچنین در آیین افتتاحیه این دوره آموزشی غلامحسین شیری مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان به ارائه گزارشی از برنامه ها و توفیقات بدست آمده آن اداره کل در حوزه راه و بافت فرسوده و چگونگی تأمین نیازهای مربوط به زمین و مسکن در سطح استان پرداخت.

نظر شما