شناسهٔ خبر: 66042 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور ارتباطات بانک مسکن خبر داد؛

اختصاص بیمه تسهیلات بانک مسکن برای کمک به سیل‌زدگان

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن از اقدام و حمایت ویژه آن بانک به منظور جبران خسارت واحدهای مسکونی آسیب دیده استان‌های کشور در پی وقوع سیل‌های اخیر خبر داد و گفت: ویرانی‌های سیلاب هفته‌های اخیر در استان‌های مختلف برای آن خانه‌هایی که با تسهیلات بانک‌مسکن خریداری یا ساخته شدند، از طریق بیمه جبران (پرداخت) می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با اشاره به به حمایت ویژه آن بانک برای جبران خسارت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در پی وقوع سیل‌های اخیر و اختصاص تسهیلات از طریق بیمه برای جبران خسارت به سیل‌زدگان، گفت: با توجه به آنکه طبق ضوابط و مقررات واحدهای مسکونی استفاده کننده از تسهیلات و خدمات بانک مسکن که در جریان سیل اخیر آسیب دیده‌اند تحت پوشش بیمه قرار دارند، تمامی شعب بانک موظف به اطلاع‌رسانی مناسب به مشتریان خود برای پیگیری و اخذ خسارت ناشی از سیل، از طریق شرکت‌های بیمه کننده شده‌اند.

وی ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان ناشی از سیل اخیر در استان‌های کشور، افزود: مطابق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که تعدادی از املاک آسیب‌دیده ناشی از سیل اخیر جزو آن دسته از ملک هایی هستند که به علت استفاده از تسهیلات یا ارایه خدمات بانک‌مسکن، وفق ضوابط و مقررات مربوطه و بر اساس انعقاد قرارداد با شرکت بیمه‌گر طرف همکار، تحت پوشش بیمه قرار داشته‌اند.

وی با بیان اینکه از این رو ضروری است تا با توجه به پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه‌گر، تمهیدات لازم و اقدامات اساسی با بکارگیری اهتمام و کوشش کافی در این خصوص، ضمن توجه به تمامی ضوابط و مقررات و همچنین مفاد آخرین دستورالعمل‌های ذی‌ربط، پیگیری و تأمین خسارت‌های وارده به این قبیل املاک بیمه شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد، اظهار کرد: در همین راستا نظر به اینکه اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و کافی به افراد مشمول و فراهم کردن زمینه پرداخت خسارت به آسیب‌دیدگان در حداقل زمانی توسط شرکت بیمه گر، خدمتی است که می‌تواند از سوی شعب و مدیریت‌ها مورد اقدام قرارگیرد، در قالب یک دستورالعمل ترتیبی اتخاذ شده تا در اسرع وقت مراتب به تمامی شعب و واحدهای تابعه منعکس شود تا در چارچوب ضوابط ضمن انجام همکاری و اعمال هماهنگی با سایر دستگاه‌های دولتی مسوول در سطح استان‌ها، نسبت به اطلاع‌رسانی مناسب و کافی به مشتریان بانک و پیگیری پرداخت خسارت توسط شرکت‌های بیمه‌گر اقدام شود.

ایزدی به اهمیت بازسازی سریع املاک آسیب دیده و اتخاذ تدابیر لازم در خصوص انجام اقدامات ضروری و به موقع اشاره و اضافه کرد: تمامی شعب بانک مسکن همکاری لازم جهت اعمال هماهنگی‌ با سایر ادارات کل ذیربط (از جمله حسابداری و...) و همچنین شرکت بیمه گر طرف قرارداد مبنی‌‌‌‌‌بر ارسال تیم کارشناسی متشکل از شرکت بیمه‌گر و ادارات کل مرکزی مربوطه به مناطق آسیب‌دیده را انجام خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، سیلاب‌های زنجیره‌ای از بیست و هشتم اسفند سال ۹۷ با شروع بارش سنگین ابتدا در استان گلستان و مازندران آغاز شد و هم اکنون ابعاد سنگین سیل های ویرانگر در استان های لرستان و خوزستان ادامه دارد. تا کنون بر اساس آمارهای اولیه اعلام شده توسط مراجع مسوول، در استان گلستان حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی دچار تخریب اساسی شده اند و حدود ۶ هزار واحد مسکونی دیگر نیز دچار آسیب جزئی نیازمند تعمیر شده اند. همچننی، در استان خوزستان نیز گفته می‌شود حدود ۱۰۰ روستا تخریب شده است. در استان لرستان نیز سیل به بیش از ۷ هزار واحد مسکونی آسیب وارد کرده است.