شناسهٔ خبر: 66175 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سیل ۳۰ هزار میلیارد ریال به زیرساخت های کشور خسارت زد

سیل وزیر راه و شهرسازی، خسارت های سیلاب اخیر به زیر ساخت های کشور را حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال برآورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در سفر به شهرکرد بااشاره به اینکه به زیرساخت های کشور در حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال آسیب وارد شده است، اظهار کرد: این خسارت ها مربوط به تخریب کامل جاده ها، از بین رفتن پل ها، رانش سطح جاده ها و بخش های مختلف زیرساختی است.

وی در این خصوص که تا چه زمان فرآیند تعمیر، بازسازی و بهسازی زیرساخت های آسیب دیده از سیلاب برطرف می شود، گفت: برخی از این آسیب ها به فوریت برطرف می شود و برخی از طرح ها نیز تا یکسال زمان می برد.

وی گفت: در سیلاب اخیر ۲۴ استان، ۲۳۱ شهرستان، ۲۶۹ شهر و ۵ هزار روستا درگیر سیل بود و تاکنون با این شدت و گستردگی حوادث سیلابی در کشور بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: سیل به بیش از ۱۲ هزار کیلومتر از راه های کشور خسارت زده که این میزان راه های خسارت دیده حدود ۶ هزار و ۸۰۰ نقطه از کشور بویژه شهرهای سیل زده را شامل می شود.

وزیر راه و شهرسازی به نمایندگی از هیات دولت برای بررسی خسارت های سیلاب اخیر، دوشنبه شب وارد شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سفر دو روزه به چهارمحال و بختیاری به شهرستان های سیل زده استان سفر کرد تا خسارت ها را برای ارائه گزارش به هیات دولت اعلام کند.

سیلاب های اخیر بخش های زیربنایی از جمله تعدادی از پل ها و جاده های روستایی و شهری در چهارمحال و بختیاری را تخریب کرد.

در سیلاب اخیر نزدیک به ۶ هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، اراضی کشاورزی و مسکن روستایی و شهری استان چهارمحال و بختیاری خسارت وارد شد.