شناسهٔ خبر: 66451 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان خسارت سیل به جاده‌های لرستان

لرستان مدیر کل راه و شهرسازی لرستان از خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به جاده‌های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان, رضا خالقی با اشاره به اینکه بر اثر سیلاب اخیر ۲۰۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی آسیب جدی دیده است، افزود: همچنین به هزار ابنیه فنی شامل پل‌های مسیر اصلی، پل‌هایی که روی رودخانه کشکان قرار داشتند و پل‌های روستایی خسارت ۲۰ تا ۱۰۰ درصدی وارد شده است.

وی افزود: طبق برآوردهای اولیه و به صورت تقریبی میزان خسارت وارد شده به راه‌ها و ابنیه‌های استان ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان مطلب که با کمک استان‌های معین از سراسر کشور، راهداران و بخش خصوصی اقدام به ایجاد راه دسترسی کردیم، تصریح کرد: از ۸۰۰ روستایی که راه دسترسی آنها مسدود شده بود برای حدود ۶۳۰ روستا حداقل مسیر دسترسی و در حال حاضر کمتر از ۱۷۰ روستا باقی مانده است.

خالقی با اشاره به اینکه راه دسترسی برخی روستاها به حدی گسترده بود که راهداری به تنهایی قادر نبود مسیرها را بازگشایی کند، تاکید کرد: بنابراین از توان و ماشین آلات پیمانکاران استفاده کردیم.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکاران بخش خصوصی بدون هیچ قرارداد مالی در ۲۱ محور که شامل راه اصلی خرم‌آباد- پلدختر از مسیر ویسیان- معمولان همچنین محورهایی مانند کوهدشت شمالی مسیر چم چرا- دوآب، محور بلیلوند، دلبرسادات، سرفراش و محورهای شهرستان دلفان از جمله گردنه گاماسیاب وخود شهر نورآباد و خرم‌آباد بالغ بر ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین را در اختیار ما گذاشتند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان این مطلب که پیمانکاران بخش خصوصی با یک حرکت جهادی نشان دادند که دولت و ملت یکی هستند، تصریح کرد: از سوی دیگر هنگام بروز چنین مشکلاتی دولت را تنها نمی‌گذراند و صرفا مباحث مالی تعیین کننده ارتباط کاری دولت و بخش خصوصی نیست.

خالقی گفت: در فرصت مناسب از تلاش همه پیمانکارانی که پای کار بودند تقدیر خواهیم کرد.