شناسهٔ خبر: 66486 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تحقق توسعه پایدار شهرها از اهداف سند چشم انداز است

بافت فرسوده قزوین مدیرکل دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست کمیته آموزش و ترویج استان قزوین به سابقه طولانی رویکرد بازآفرینی شهری در قوانین و سیاستگذاری‌ها برای توسعه کشور اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، اسکندری دورباطی سیاست‌های کلی نظام، سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و پیوست‌های آن از جمله در بخش مشارکت اجتماعی، پدافند غیرعامل، شهرسازی، مسکن و ... که به دنبال تحقق این چشم‌انداز هستند. را اسناد مهمی در جهت رفع مشکل رشد ناپایدار شهرها برشمرد.

وی بر اساس تکلیفی که مطابق ماده ۵۹ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص پرداختن به محله‌های ناکارآمد، تاریخی و سکونتگاه‌‌های غیررسمی و حاشیه‌ای بر عهده دستگاه‌های اجرایی گذاشته شده است، حضور در محلات و تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی ساکنان این محله‌ها را جزء مهم‌ترین وظایف این دستگاه‌ها دانست.

اسکندری دورباطی هدف کلان کمیته آموزش و ترویج را انتقال آگاهی و دانش از طریق انتقال تجربه با تاکید بر ضرورت‌های موردنیاز اهل محل از طریق مشارکت آن‌ها دانست.

مدیرکل دفتر مطالعات کاربردی و امور ترویجی شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر توان کمیته‌های آموزش و ترویج در استان‌ها که در راستای تمرکز زدایی از اقدامات تشکیل شده‌اند، بر انطباق فرم و محتوای فعالیت‌های آموزشی و ترویجی در هر استان با نیازها، مشکلات زمینه‌ای و امکانات موجود به‌منظور اثربخشی بیشتر تاکید کرد.