شناسهٔ خبر: 67372 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مطرح کرد؛

اولویت دولت، تولید مسکن برای محرومین است / اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری به منظور کنترل قیمت مسکن

علی نبیان علی نبیان با اشاره به ساخت ۴۰۰ هزار مسکن در سطح کشور به منظور کنترل قیمت‌ها و در قالب طرح جامع اقدام ملی، این طرح را از برنامه‌های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی برشمرد و اعلام کرد: اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف شهرها در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه بازدید از طرح آرمان اراک، گفت: ساخت این مسکن‌ها در قالب طرح اقدام ملی در طول سال های ۹۸ و ۹۹ در سطح کشور اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: ۲۰۰ هزار واحد این مسکن‌ها در سطح شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در قالب بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در سطح کشور ساخته می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطر نشان کرد: طرح اقدام ملی به ۲ صورت شامل تامین زمین توسط شهرستان‌ها و یا در زمین‌های سازمان ملی زمین و مسکن در استان ها اجرا می شود.

نبیان افزود: طرح آرمان اراک از جمله طرح های مشارکتی است که زمین آن توسط سازمان ملی زمین و مسکن در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر به صورت نیمه کاره در سطح کشور وجود دارد که پیگیری تکمیل این طرح ها توسط استانداران و جانشینی معاونت عمرانی استانداری ها در حال انجام است.

نبیان افزود: تکمیل طرح‌های مسکن مهر اکنون به صورت ویژه در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر توسط سازمان ملی زمین و شهرسازی و زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن و شهرهای جدید در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: بهره برداری از طرح‌های مسکن مهر به صورت ماهانه در حال انجام بوده و اتمام طرح مسکن مهر به جز پروژه‌هایی که مشکل حقوقی دارند تا پایان سال جاری از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت راه و شهرسازی است.

نبیان خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف شهرها در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور انجام می‌شود.

وی در دیدار با استاندار مرکزی و جمعی از مدیران استانی به بحث و بررسی راهکار های لازم جهت رفع برخی مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت.

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه شورای راه و شهرسازی استان مرکزی که با حضور مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان برگزار شد شرکت کردند. در این نشست مدیران این مجموعه‌ها به ارائه گزارش مسائل مختلف حوزه زمین و مسکن پرداخته و راهکارهای رفع این مسائل مطرح شد.

معاون وزیر راه و شهر سازی در سفر به شهرستان اراک از طرح مسکن آرمان، کوی کوثر، اراضی دانشگاه اراک در منطقه سردشت و کوی گردو این شهرستان بازدید کرد.

علی نبیان همچنین در بازدید از شهر دلیجان از اراضی آذر آباد، پروژه ۷۷ هکتاری دلیجان و اراضی هاشم‌آباد این شهر نیز بازدید کرد.

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در  بخش دیگری از این سفر استانی با بازدید از بیت امام خمینی (ره) با آرمان های ایشان تجدید بیعت نمودند.