شناسهٔ خبر: 67655 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای کشور:

نقش ویژه آزادراه مرند – بازرگان در توسعه اقتصادی منطقه / پیش‌بینی اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی برای اتمام و ساخت آزادراه

سید حسین میرشفیع میرشفیع درخصوص کلنگ زنی پروژه آزادراه مرند – بازرگان توسط وزیر راه و شهرسازی همزمان با حضور رئیس جمهور در ماکو اظهار کرد: این پروژه با مشارکت ۶۵ درصد بخش خصوصی و ۳۵ درصد کارفرما که دولت خواهد بود، انجام می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدحسین میرشفیع معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای کشور درخصوص کلنگ زنی پروژه آزادراه مرند – بازرگان توسط وزیر راه و شهرسازی همزمان با حضور رئیس جمهور در ماکو اظهار کرد: این پروژه با مشارکت ۶۵ درصد بخش خصوصی و ۳۵ درصد کارفرما که دولت خواهد بود، انجام می‌شود.
وی افزود: طول این پروژه حدود ۷۰ کیلومتر است که قطعه سوم آزادراه مرند تبریز بوده و طول آن ۱۹۰ کیلومتر است. برآورد اولیه پیمکانکاری این پروژه ۷۰۰ میلیارد تومان است که در مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان خواهد بود.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای کشور تصریح کرد: این آزادراه در شش قطعه اجرا می شود که دوران ساخت آن سه سال و ۲۰ سال دوره بهره برداری آن از آن برای بازگشت سرمایه خواهد بود. این منطقه مرزی است که پیش بینی می شود تردد ترافیک سنگینی را خواهد داشت.
وی افزود: با این حال با توجه به تورم موجود پیش بینی می شود این پروژه با اعتباری در حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تمام شود. در خصوص این پرژه قطعه‌های یک و دو مرند – بازرگان در مرحله انتخاب سرمایه گذار است که آنها برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند و کار در حال انجام است.
میرشفیع ادامه داد: قطعه تبریز – مرند در حال انجام است که طول آن ۶۰ کیلومتر است که به این طریق مرز بازرگان تا تهران آزادراهی خواهد بود.
وی تصریح کرد: یکی از ضرورت های منطقه آزاد ساخت آزادراه است. در همین خصوص امیدواریم با کلنگ زنی امروز این تحول ایجاد شود. به خصوص در بخش اول که از فرودگاه ماکو تا بازرگان است و این اتفاق نقش ویژه ای برای سرمایه گذاران در این منطقه خواهد داشت و برای  آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.