شناسهٔ خبر: 67848 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

تلاش می‌کنیم از افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن جلوگیری کنیم / مجلس از برنامه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن حمایت می‌کند

قلی الله قلی زاده قلی‌ اله‌‌قلی‌زاده گفت: اگر هماهنگی دستگاه‌های مختلف با پشتیبانی مجلس از برنامه ارایه شده توسط وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، صورت بگیرد یقینا آینده روشنی را در بحث تعادل بخشی بین عرضه و تقاضای مسکن با احتمال کاهش قیمت‌ها، خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا از افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن جلوگیری کنیم.

قلی‌ اله‌‌قلی‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کلیبر و خدا آفرین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  برنامه‌های ارایه شده توسط وزارت راه و شهرسازی را برای ساماندهی به بازار مسکن، مثبت ارزیابی کرد و گفت: برنامه‌ها و سیاستگذاری‌های جدید وزارتخانه در حوزه تولید مسکن مبتني بر تعادل‌بخشی بین عرضه و تقاضا، امید بخش است.

وی افزود: اگر این سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به صورت کاملا واقعی و عملیاتی با همکاری و هماهنگی دولت و مجلس و سایر دستگاه‌های مرتبط با حوزه مسکن انجام شود، می‌تواند در این حوزه پرچالش، موثر و کارآ باشد.

قلی‌ اله‌‌قلی‌زاده با تاکید بر اینکه حوزه مسکن فرابخشی است، تاکید کرد: مسکن از جمله صنعت‌ و فعالیت‌هایی است که فرابخشی بوده و فقط با تلاش وزارت راه و شهرسازی امکان عملیاتی و اجرایی شدن آن فراهم نیست، بلکه باید سایر دستگاه‌ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند. بنابراین اگر هماهنگی دستگاه‌های مرتبط و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی صورت بگیرد، یقینا آینده روشنی را در بحث تعادل بخشی بین عرضه و تقاضای مسکن خواهیم داشت.

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به برنامه‌هایی که هماهنگ شده و از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام شده، از جمله بسته‌های حمایتی مصالح ساختمانی، احتمال اینکه قیمت تمام شده مسکن کاهش یابد وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: تلاش می‌کنیم تا از افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن جلوگیری کنیم.