شناسهٔ خبر: 67883 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

تعامل مجلس و وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن دهک‌های سوم تا ششم

مصاحبه مجید کیانپور مجید کیانپور گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی در تلاش هستیم شرایط برخورداری از مسکن را برای دهک‌های بین سوم تا ششم فراهم کرده و یک اقدام مناسب برای تعدیل بازار مسکن داشته باشیم.

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر برنامه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای تولید پایدار مسکن و کنترل اجاره بها بیان کرد: هم‌افزایی خوبی بین کمیسیون عمران و وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بازار مسکن در بخش‌های مختلف تولید و اجاره شکل گرفته تا نسبت به نیاز یک میلیون واحد مسکونی در سال پاسخ داده شود.

وی افزود: باید توجه داشت که اجرایی شدن برنامه پیشنهادی وزارت راه وشهرسازی برای پاسخگویی به نیاز یک میلیون واحدی مسکن در سال نیازمند تجهیز منابعی است که از سوی مجلس شورای اسلامی نیز در دست پیگیری قرار دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین اقدام در بهبود وضعیت بازار مسکن را مکانیسمی برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا عنوان کرد و گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی در تلاش هستیم شرایط برخورداری برای دهک‌های بین سوم تا ششم را فراهم کرده و یک اقدام مناسب در جهت تعدیل بازار مسکن داشته باشیم.

کیانپور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت‌های قانونی خوبی برای استفاده در راستای بهبود وضعیت تولید مسکن وجود دارد که می‌توان به قوانین برنامه ششم توسعه، آیین نامه اجرایی بند “ب” تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۵ کل کشور، ‌ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب سال ۱۳۸۷ اشاره کرد.

وی حمایت مجلس شورای اسلامی و کمیسیون عمران از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی  در حوزه مسکن را اعلام کرد و گفت: امید است با حمایت‌های مجلس و دولت، مسکن مورد نیاز کشور با مشارکت بخش خصوصی تولید و بازار اجاره نیز کنترل شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «التهاب امروز بازار مسکن ناشی از تغییر نرخ ارز و تاثیر بازارهای موازی است» تاکید کرد: باید در راستای تقویت ارزش پول ملی کشور تلاش شود. زیرا قدرتمند شدن پول ملی می‌تواند شرایط مناسبی در بازار مسکن ایجاد کند.