شناسهٔ خبر: 68768 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در سه ماهه نخست سال‌جاری انجام گرفت؛

رفع تعرض از ۲۸۲ هکتار از اراضی دولتی در سه ماه اول سال ۹۸

سر در ساختمان سازمان ملی زمین و مسکن سرهنگ جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن از رفع ۷۹۶ مورد تعرض فوری به مساحت ۲۸۲ هکتار از مجموع ۸۰۹ مورد تعرض گزارش شده در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ در سراسر کشور خبر داد و افزود: مابقی موارد برای تشکیل پرونده و اقدام‌های بعدی به دستگاه قضایی ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، سرهنگ خردمند همچنین با اشاره به اینکه در سه ماه اول امسال حدود ۱۷۳ مورد حکم قطعی قضایی به مساحت ۱۶۸ هکتار و با ارزش تقریبی دو هزار میلیارد ریال در کشور اجرا شد، گفت: از این تعداد حکم اجرا شده ۶۸ مورد خلع ید، ۸۹ مورد قلع و قمع و ۱۶ مورد تخلیه بوده است.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن، ۳۵۱ مورد ابلاغ اوراق قضایی و دستگیری ۱۰ نفر از متجاوزین به بیت‌المال را از دیگر اقدامات یگان حفاظت از اراضی دولتی برشمرد.

وی با اعلام اینکه در طول این سه ماه بیشترین موارد وقوع تعرضات در حوزه استحفاظی یگان حفاظت ایرانشهر اتفاق افتاده است اظهار داشت: ایرانشهر با ۱۵۵ مورد بیشترین میزان تعرضات به اراضی دولتی را داشته که از این تعداد ۱۴۸ مورد معادل ۹۲ هزارمتر مربع رفع فوری و مابقی جهت تشکیل پرونده به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است.

سرهنگ خردمند درباره وقوع و رفع تعرضات به اراضی دولتی استان تهران نیز گفت: با تلاش و همت یگان حفاظت این استان از مجموع ۱۰ مورد تعرض واقع شده در سه ماهه اول سال جاری به اراضی دولتی تمامی این موارد به مساحت ۱۸۲۴متر مربع رفع فوری شده و در تهران هیچ پرونده ای به دستگاه قضا ارجاع نشده که این به سبب هوشیاری و درایت نیروهای زبده ما در یگان این استان است.

لازم به ذکر است یگان حفاظت از اراضی دولتی از شهریور ماه ۹۴ در سازمان ملی زمین و مسکن تشکیل شده است