شناسهٔ خبر: 69120 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

حفاظت و صیانت از اموال و اراضی دولتی در مازندران

نظری مدیر کل راه و شهرسازی مازندران در جلسه شورای اداری از شناسایی اموال و اراضی دولتی و تلاش برای صیانت و حفاظت از آنها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران,  سید محمد نظری در نشست خود با رؤساي ادارات تابعه اين اداره كل خواستار تسریع هر چه بیشتر در اجرای فعالیت های این اداره کل و تلاش برای اتمام پروژههای نیمه تمام شد و عنوان کرد : سرعت در عملیات ، کنترل در روند اجرایی و هچنین کیفیت عملیات سه عنصر مهم  در فعالیت های راه و شهرسازی استان در بخشهای مختلف است.

نظری با اشاره به لزوم تعامل روسای ادارات در حوزه کاری خود یادآور شد : روسای ادارات باید ارتباط موثر با مسئولین شهرستانی ، شهرداران و نمایندگان داشته و با درایت و تیزبینی از این ارتباطات برای دستیابی به اهداف راه و شهرسازی بهره گیری نمایند .

وی در اين نشست عنوان نمود : بايد همچون گذشته با تلاش و جديت براي اهداف و برنامه هاي اين اداره كل از هيچ كوششي دريغ نكرده و با تمام توان و امكانات براي تسریع در اجرای پروژه ها و اتمام پروژه های نیمه تمام با بهره گیری از امکانات موجود بکوشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران خاطر نشان ساخت : مهمترین عاملی که می تواند در تسریع و پیشرفت هر پروژه ای موثر باشد ، نظارت دقیق و حضور فعال بوده ، لذا همه مدیران و روسای ادارات تابعه و ستادی خواست تا این مسئله مهم را در اولویت اصلی کار خود لحاظ کند .

نظری بر انجام خدمتی خالصانه که رضای خدای متعال را به دنبال داشته ، تاکید و از تمامی روسا خواست علاوه بر دفاع از شخصت و جایگاه این اداره کل ، اقتدار در مدیریت ، صرفه جویی در هزینه ها و تعامل با دیگر دستگاه های اجرایی را در دستور کار خود قرار دهند .

وی همچنین به حوزه بازآفرینی شهری در شهرستان اشاره و تسریع نمود : اعتبارات خوبی در این حوزه پیش بینی شده و در محدوده سکونتگاه های غیر رسمی مشکلاتی وجود دارد که انشااله با جذب اعتبارات لازم نسبت به تعیین محدوده تاریخی در شهرستان و حل مشکلات و معضلات در این حوزه تلاش نماییم .

نظری در بخشی دیگر از سخنان خود پیگیری سیاست های وزارت راه و شهرسازی در مجموعه استان و شهرستان ، پیگیری اهداف و تکالیفی که در برنامه توسعه بر عهده وزارت راه و شهرسازی می باشد را از جمله برنامه هایی برشمرد که روسای ادارات می بایست به جد بدنبال آن باشند .

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به نقش تاثیرگذار وزارت راه و شهرسازی در استان افزود : وزارت راه و شهرسازی با توجه به گستردگی و تنوع ارائه خدمات در کشور و استان نقش بسیار پررنگ و تاثیرگذاری دارد و این تاثیرگذاری و بهبود ارائه خدمت در سطوح مختلف به هموطنان عزیز میسور نخواهد شد مگر با تلاش ، پشتکار و همت بالای تمامی کارکنان ، کارشناسان و مدیران در تمامی سطوح .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محدودیت های مالی خاطرنشان ساخت : مدیران و روسای ادارات با تدبیر و درایت لازم تمام تلاش و کوشش خود را برای به سرانجام رساندن پروژه ها و فعالیت های درحال انجام به کار گیرند .

شناسایی اموال و اراضی دولتی و تلاش برای صیانت و حفاظت از آنها – تلاش برای اتمام مسکن مهر تا پایان سال جاری – تکریم ارباب رجوع و برخورد همراه با صبوری ، متانت و احترام و حل مشکلات و موانع با روی گشاده از جمله موضوعاتی بودند که در این نشست بر انجام آن تاکید گردید .

گفتنی است در ادامه نشست معاونان ، روسای ادارات تابعه و مدیران ستادی گزارشی از حوزه فعالیت خود ارائه کردند.