شناسهٔ خبر: 69468 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

روند مثبت فروش عرصه در پردیس به ایجاد درآمد پایدار و تامین مالی پروژه‌ها می‌انجامد

طاهرخانی طاهرخانی در نشست بررسی وضعیت پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر جدید پردیس، روند فروش عرصه در شهر جدید پردیس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این روند باعث ایجاد درآمد پایدار به منظور تزریق منابع به پروژه‌ها می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، نشست پیگیری و بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر جدید پردیس، چهارشنبه نوزدهم تیرماه با حضور حبیب‌الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس، اعضای مجمع شرکت مادر، اعضای هئیت مدیره و معاونان شرکت عمران و مدیران طرح کلیه فازها در محل شرکت عمران شهر جدید پردیس برگزار شد. 

 در ابتدای این نشست، مدیران طرح فازهای مسکن مهر به تفکیک گزارشی دقیق از میزان عملیات‌های انجام شده در شش‌ماه اخیر و پیشرفت پروژه‌ها در بخش‌های ساخت، آماده‌سازی و محوطه‌سازی ارائه کردند.

در ادامه مشاور عالی مدیرعامل شرکت عمران از وضعیت کارگزاری مسکن مهر و تخصیص واحدها و تحویل قراردادها به اعضای مجمع شرکت مادر ارائه داد. پیرفرشی همچنین خبر از استقبال چشم‌گیر فروش نقدی عرصه با اعمال تخفیفات داد که باعث تزریق منابع نقدی مناسبی به پروژه‌ها می‌شود.

 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز در بخش دیگری از این نشست با اشاره به پیشرفت خوب پروژه‌ها در تمام فازها از پیگیری‌های جدید شرکت برای خرید نصبیات پروژه‌ها خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از نصبیات با توافق شرکت‌های تولیدی داخلی در حال خرید می‌باشد.

استفاده حداکثری از فرصت باقی‌مانده در فصل کاری برای تکمیل محوطه‌سازی‌ و آماده‌سازی پروژه‌ها، موضوع مهم دیگری بود که هدایت به آن اشاره و اعلام کرد: طبق برنامه تا پایان سال تمامی معابر اصلی فاز پنج و ۹ قدیم کامل خواهند شد و در فاز ۱۱ نیز عملیات محوطه‌سازی به زودی سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد. 

 در پایان معاون وزیر راه و شهرسازی به صحبت پرداخت و از نگاه ویژه شرکت مادر به موضوعات پردیس و تسهیل سریع امور مربوط به این شهر در مجمع شرکت مادر خبر داد.

طاهرخانی روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر پردیس را عامل افزایش امیدواری در فضای عمومی دانست و از ضرورت تامین خدمات سریع روبنایی و ایجاد امکانات رفاهی برای ساکنان گفت.

وی روند فروش عرصه در پردیس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این موضوع باعث ایجاد درآمدی پایدار برای تزریق منابع به پروژه‌ها خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب افزایش تسهیلات مسکن مهر در شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: باید به صورت هدفمند تزریق اعتبارات صورت بگیرد تا بتوان به زودی پرونده مسکن مهر را بست.

وی همچنین برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسکن مهر را اولویت جدی وزارت راه و شهرسازی دانست و خواستار حساسیت بیشتر در پیگیری‌ شروع ساخت پروژه‌ها شد. 

 مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید پس از این جلسه به همراه اعضای مجمع و مدیرعامل شرکت عمران بازدیدی از کلیه فازهای مسکن مهر پردیس به عمل آورد.