شناسهٔ خبر: 69562 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نصب ۲۵۰۰ عدد انواع تابلو در محورهای استان مرکزی

خط کشی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۲۵۰۰ عدد انواع تابلو در محورهای استان مرکزی نصب شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان مرکزی، علی زندی‌فر در خصوص عملکرد سه ماهه نخست امسال در حوزه راهداری گفت: در راستای ارتقای ایمنی, این اداره کل نسبت به  تهیه و اجرای علائم اخطاری، انتظامی، مسیرنما و ... به تعداد ۲۵۰۰ عدد در طول راه های استان ، تعمیر تابلوهای اطلاعاتی به مقدار ۲۳۰ مترمربع و تعمیر و نگهداری گاردریل به طول ۳.۵ کیلومتر در کل استان به انجام رسانده است.

وی افزود: در بازه زمانی مذکور در حوزه نگهداری راه, اقدامات شاخصی در استان انجام گرفته است به طوری که در زمینه نگهداری راه محور قدیم ساوه – تهران در محدوده پرندک – تهران ۴۰۰۰ متر مربع روکش آسفالت به عرض ۱۳ متر انجام گرفته است.

زندی‌فر با اشاره به عملکرد اداره نگهداری ابنیه فنی و اجرای حفاظ بتنی واریانت میان رودان شهرستان خمین به طول ۱۰۰ متر با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد، افزود: در سه ماهه نخست امسال خرید سیمان و تحویل به ادارات شهرستان برای جبران خسارت ناشی از سیل که به صورت امانی، احداث آبرو لوله‌ای به طول ۱۵ متر به همراه دستک در حوزه شهرستان خمین محور روستایی برگله الیگودرز روستای فرنق و عملیات رفع نقطه حادثه‌خیز آنتنی روستای گوار شامل خاکبرداری به حجم ۱۰۰ مترمکعب و قالب‌بندی و بتن‌ریزی به حجم ۳۷ مترمکعب انجام گرفته است.

خطکشی ۱۵۰کیلومتر

وی در خصوص عملکرد اداره نگهداری حریم و ایمنی راه ها اظهار کرد: این اداره کل از ابتدای امسال تاکنون اقدام به اجرای عملیات خط کشی در طول راه‌های استان به طول ۱۵۰کیلومتر(راه‌های اصلی و فرعی و روستایی) کرده است.

تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی را‌ه‌ها به طول ۳۰۸ کیلومتر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به تعمیر و نگهداری چراغ‌های چشمک‌زن و سیستم روشنایی راه‌های استان به تعداد ۴۰ دستگاه، ایمن‌سازی ۳۷ دماغه‌ پرحادثه در استان و شروع عملیات پروژه احداث روشنایی گردنه نقره‌کمر شهرستان تفرش اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال بهره‌برداری از روشنایی تقاطع پرحادثه مجد آباد محور فراهان-آشتیان، شروع عملیات پروژه احداث روشنایی آزادراه ساوه-تهران در سه مقطع و تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی را‌ه‌ها به طول ۳۰۸ کیلومتر در استان نیز انجام شده است.