شناسهٔ خبر: 69787 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور:

تبادل تجربه مهندسان ایرانی و آلمانی در تفاهم‌نامه دو کشور /مهندسان ایرانی گواهینامه کار در اتحادیه اروپا اخذ می‌کنند

فرج الله رجبی فرج‌الله رجبی، گفت: مهندسان ایرانی به زودی گواهینامه کار در اتحادیه اروپا را با برگزاری آزمون در آلمان دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرج‌الله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در بیست و دومین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: تعاملات سازمان نظام مهندسی با خارج از کشور در سه سال اخیر افزایش بافته است.

وی گفت: سال گذشته با وزارت آموزش و تحقیقات آلمان تفاهنامه‌ای را منعقد کرد تا در حوزه گرمایشی و تأسیسات مهندسان ما را آموزش دهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ادامه داد: در همین راستا تعدادی از مهندسان ما به آلمان اعزام شدند تا مورد آموزش قرار بگیرند.

وی خبر داد: یک گروه از مهندسان ایرانی برای اخذ گواهینامه کار در اتحادیه اروپا به آلمان اعزام می‌شوند؛ بعد از این آزمون و اخذ گواهینامه مهندسان ایرانی امکان کار در اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور ارتقای جدی جامعه مهندسی ایران در ارتباط با جهان را جزو برنامه‌های مهم شورای مرکزی خواند و گفت: برای پیگیری سیاست صدور مهندس، ابتدا باید میزان سواد مهندسان خود را ارتقا دهیم.

به گزارش ایرنا، رجبی با اشاره به انتخابات پیش روی شورای مرکزی نطام مهندسی ساختمان که فردا برگزار می‌شود گفت: امیدوارم کسانی انتخاب شوند که می‌توانند باعث ارتقای مهندسی ایران شده و سیاست‌های ارتباطی ما با خارج از کشور را ادامه دهند.