شناسهٔ خبر: 70887 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

جریان‌سازی پایدار تولید مسکن و تعادل‌بخشی به بازار مسکن، اولویت سیاست‌‌های وزارت راه و شهرسازی است

مازیار حسینی مازیار حسینی، گفت: جریان‌سازی پایدار تولید مسکن و تعادل‌بخشی به بازار مسکن از طریق جبران تقاضای انباشته، تحریک توام عرضه و تقاضا و ورود به بحث اجاره‌داری حرفه‌ای از اولویت سیاست‌های کلان وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی خراسان‌رضوی، مازیار حسینی در نشست سراسری آموزشی تخصصی مدیران حراست وزارت راه و شهرسازی با بیان این مطلب گفت: تحقق جریان سازی پایدار تولید مسکن مستلزم ایجاد بازار تعهدی مصالح، جمع آوری سرمایه های خرد مردمی در قالب صندوق های تآمین مسکن برای گروه های متوسط به پایین درآمدی و استفاده از زمین های دستگاه های دولتی و نظامی و نهادهای عمومی غیردولتی در قالب طرح های متنوع اقدام ملی است.

وی افزود: تکمیل پروژه های ناتمام مسکن مهر در کشور از اصلی ترین دغدغه های دولت و مجموعه مدیران وزارت راه و شهرسازی است.

وی همچنین به موضوع حاشیه نشینی و ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی و بافت های ناکارآمد شهری اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه ریزی جهت مرتفع نمودن این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری (دامه برکاته) و ریاست محترم جمهوری بوده و از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه توجه ویژه به فعالسازی سرمایه های خرد مردم در جهت خانه دار شدن ایشان در قالب صندوق های پس انداز مسکن، از برنامه های در دست اقدام وزارت راه و شهرسازی است، در خصوص طرح اقدام ملی گفت: در طرح اقدام ملی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه در دستور  کار قرار گرفته و از زمان آغاز طرح تا کنون بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی به مرحله اجرا درآمده و در آینده نزدیک با حضور ریاست محترم جمهور آغاز عملیات یکصد و پنجاه هزار واحد دیگر به انجام خواهد رسید.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح اقدام ملی، بتوانیم گامی مثبت در تولید و تآمین مسکن تمامی گروه های مختلف جامعه برداریم.

گفتنی است، تحقق جریان سازی پایدار تولید مسکن مستلزم ایجاد بازار تعهدی مصالح، جمع آوری سرمایه های خرد مردمی در قالب صندوق های تآمین مسکن برای گروه های متوسط به پایین درآمدی و استفاده از زمین های دستگاه های دولتی و نظامی و نهادهای عمومی غیردولتی در قالب طرح های متنوع اقدام ملی است.