شناسهٔ خبر: 70934 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

قطار تهران - آنکارا راه‌اندازی شد 

قطار تهران-آنکارا با حضور معاون وزیرراه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت‌های حمل ونقل ریلی کشور، مراسم راه‌اندازی قطار تهران - آنکارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این قطار مسافری ساعت ۲۱:۵۰  امشب ۱۶ مرداد ماه ایستگاه راه آهن تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.
طبق برنامه مقررشده این قطار مسافری چهارشنبه هرهفته از ایستگاه راه آهن تهران عازم آنکارا شود و قیمت بلیت آن ۷۶۹ هزار و ۲۵۰ تومان تعیین شده است.
قطار مسافری تهران - آنکارا ساعت ۲۱:۵۰ چهارشنبه‌های هرهفته پس از ترک ایستگاه راه آهن تهران عازم تبریز می‌شود و پس از گذر از ایستگاه راه آهن تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران - ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه وان متوقف و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه‌ای عازم آنکارا شده و صبح روز شنبه ساعت ۷:۴۵ به وقت محلی، وارد ایستگاه راه آهن آنکارا می‌شود.
به گزارش خبرنگار ما، مدت زمان سیر این قطار مسافری در مسیر تهران - آنکارا حدود ۶۰ ساعت است و طبق هماهنگی‌های انجام شده بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مسئولان شرکت راه آهن ترکیه، شرکت حمل ونقل ریلی رجا با واگن‌های چهارتخته مسافران را از تهران به اسکله دریاچه وان منتقل می‌کند و پس از آن قطارهای ترکیه مسافران را از آن‌سوی دریاچه وان به آنکارا انتقال می‌دهند و مسافران این قطار حد فاصل اسکله دریاچه وان تا اسکله تاتوان را با کشتی سفر می‌کنند. هموطنان برای تهیه بلیت قطار تهران - آنکارا می توانند از طریق دفاتر مجاز فروش و یا به صورت اینترنتی نسبت به خرید بلیت‌های مورد نیاز خود اقدام و یا با سامانه صدای مسافر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به شماره ۰۲۱۵۱۴۹ تماس بگیرند.
شایان ذکر است: سیر قطارهای مسافری در مسیر تهران - آنکارا و تهران - وان متعاقب دیدار«سعید رسولی» مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با «علی احسان اویگون»، همتای ترک وی در تهران عملی شد و برای نخستین بار قطار تهران - وان سوم تیرماه سال جاری تهران را به مقصد وان ترک کرد و امشب قطار تهران - آنکارا سیر خود را در این مسیر آغاز کرد.