شناسهٔ خبر: 71135 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛

واحدهای مسکن مهر فاقد مشکل حقوقی در ایستگاه آخر

نبیان علی نبیان گفت: در تلاش هستیم با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در دولت تا پایان سال ۹۸ کلیه پروژه‌های مسکن مهر کشور به‌جز پروژه‌های دارای مشکلات حقوقی، پروژه‌های فاقد متقاضی و پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰ درصد را به اتمام برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان، ‌ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در نشست پیگیری ویژه اتمام پروژه‌های مسکن مهر که با حضور احمد مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر برگزار شد، افزود: برای پیگیری و رفع مشکلات ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها از ۸ استان کرمان، البرز، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، گیلان، خراسان رضوی و لرستان دعوت کردیم تا با حضور در سازمان ملی زمین و مسکن مسائل و مشکلات خود در پروسه اجرای طرح مسکن مهر را تشریح کنند تا بتوانیم برای رفع این مشکلات اقدام کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های مسکن مهر تا پایان امسال دغدغه رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی است اظهار کرد: البته طی توافقاتی مقرر شده بخشی از واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر به نهادهایی از جمله کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، وزارت دفاع و وزارت ارتباطات واگذار شود.

نبیان در خصوص پروژه‌های مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰ درصد هم گفت: این پروژه‌ها عموما پروژه‌های دارای مشکل حقوقی هستند که مشکلات آن‌ها به تازگی برطرف شده است و در تکالیف دولت تا پایان سال قرار نمی‌گیرند، هر چند درصددیم آن‌ها را هم با نهایت سرعت پیش بریم.

وی افزود: بخش دیگری از واحدهای باقیمانده مسکن مهر که امکان و استعداد تبدیل به پروژه‌های مشارکتی را داشته باشند نیز در قالب طرح اقدام ملی به متقاضیان واگذار خواهند شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن استفاده از ظرفیت اعتبارات استانی و همت تمام دستگاه‌های امور زیربنایی را خواستار شد و ادامه داد: لازمه اتمام پروژه‌های مسکن مهر فاقد مشکلات حقوقی، ایجاد ساز و کار مناسب و استفاده از ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌های مرتبط با مسکن مهر است و استانداران بایستی اعتبارات لازم را به این پروژه‌ها اختصاص دهند تا بتوانیم تا پایان سال ۹۸ جشن اتمام مسکن مهر را در سراسر کشور برگزار کنیم.