شناسهٔ خبر: 71178 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصادی مسکن خبر داد؛

۶۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر خوزستان نیاز است/۷۰۰۰ مسکن مهر فاقد متقاضی در خوزستان وجود دارد

عباس فرهادیه عباس فرهادیه با اعلام اینکه بالغ بر ۷ هزار واحد مسکن فاقد متقاضی در خوزستان وجود دارد، گفت: برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر نیمه تمام استان، ۶۵۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است و با توجه به اینکه اعتبار نقدی و غیرنقدی ۳۴۰ میلیاردریال است بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال کسری اعتبار خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس فرهادیه مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن استان خوزستان، اظهار کرد: بالغ بر ۲۰ هزار مسکن مهر نیمه کاره در خوزستان وجود دارد که بالغ بر هفت هزار واحد آن بدون متقاضی است.

وی گفت: وجود مسکن‌های بدون متقاضی به دلیل عدم نیاز نیست، بلکه رشد نامناسب تورم موجب شده تسهیلات موجود نیز پاسخگوی قدرت خرید مردم نباشد.

فرهادیه با بیان اینکه ۶۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل مسکن مهرهای نیمه توان استان مورد نیاز است، افزود: با توجه به اینکه اعتبار نقدی و غیر نقدی ما ۳۴۰ میلیارد ریال است بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال کسری اعتبار خواهیم داشت.

به گزارش مهر، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصادی مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به وجود لوله‌های نفتی در حریم شهری اهواز، گفت: وجود این لوله‌ها امکان برنامه‌ریزی را برای توسعه مسکن سخت کرده است.