شناسهٔ خبر: 71529 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس:

قیمت ملک با افزایش تولید مسکن به تدریج کاهش می‌یابد

مجید کیان پور مجید کیانپور افزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا مهم‌ترین اولویت بازار مسکن در شرایط کنونی حمایت همه جانبه برای افزایش تولید مسکن در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجید کیانپور، نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آمارها ادامه داد: کشور با کمبود ۱/۵ میلیون واحدی مسکن روبه‌رو است و سالانه حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد جدید نیز به این آمار افزوده می‌شود.

کیانپور افزود: افزایش ۲۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی نشان دهنده این است که سازندگان نسبت به آینده بازار ساخت و ساز مسکن چشم انداز روشنی دارند، البته افزایش صدور پروانه به معنای اجرای پروژه‌های عمرانی نیست.

وی با اشاره به روند کاهش قیمت مسکن در دو ماه اخیر، گفت: یکی از دلایل این مسئله، برنامه‌ریزی کلان دولت برای تولید انبوه مسکن است، قطعا با افزایش تولید مسکن و کاهش تقاضا، قیمت ملک به‌تدریج کاهش می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر خریداران نیز به دلیل افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت مسکن، برای خرید مسکن مورد نظر خود دست نگه داشته‌اند تا در زمان مناسب و با کاهش قیمت‌ها، خرید کنند.

وی اظهار کرد: به‌طور حتم صبر استراتژیک مردم برای نخریدن مسکن در شرایط کنونی، امری موقتی است و نمی‌توان از این ابزار برای پایین آوردن قیمت مسکن استفاده کرد، بنابراین مهم‌ترین راهکار حمایت دولت از تولید مسکن در کشور است.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس، در پایان بیان کرد: سازندگان امروز به دلیل تلاطمات بازار مسکن قدرت ریسک خود برای فعالیت در عرصه ساخت و ساز را از دست داده‌اند که حل این مسئله نیازمند اعتمادسازی و اطمینان بخشی از سوی دولت است.