شناسهٔ خبر: 71784 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن خبر داد؛

ارایه ۲۷۷ میلیاردتومان تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان توسط بانک مسکن/ بسته حمایتی به دانش‌آموزان سیل‌زده ارایه می‌شود

مسعود ایزدی مسعود ایزدی از تدارک بسته حمایتی ویژه برای دانش آموزان استان‌های سیل‌زده کشور توسط بانک عامل بخش مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با اشاره به وقوع سیل ناگوار فروردین ماه سال جاری و وارد شدن خسارات گسترده به بخش زیادی از استان های کشور، گفت: بانک مسکن از جمله بانک های عامل پیشرو برای تهیه و ارسال بسته های حمایتی ویژه در کنار ابلاغ بسته ویژه تسهیلاتی به استان های آسیب دیده کشور بود. از این رو طی پنج ماه گذشته با تمام آمادگی و توان تلاش کرد تا در دو محور اصلی شامل «پرداخت تسهیلات قرض الحسنه» و «ارسال بسته های حمایتی ویژه» به آسیب دیدگان ۲۱ استان کشور کمک ویژه کند.

وی ادامه داد: گزارش عملکرد پنج ماه گذشته شعب بانک مسکن در استان‌های مختلف کشور نشان می دهد در محور نخست تاکنون بیش از ۶۱ درصد از اعتبار ابلاغی که رقمی بالغ بر ۲۷۷ میلیارد تومان می‌شود به متقاضیان، تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا کرده است. این تسهیلات در سه قالب مختلف شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت شده است.

وی به محور دوم اشاره کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: محور دوم نیز به تدارک تسهیلات حمایتی ویژه غیرنقدی مرتبط می شود. به طوری که طی پنج ماه گذشته به همراه اختصاص مجموعه­‌ای از کمک‌های نقدی از محل منابع بانک به استان های سیل زده، مدیریت شعب بانک مسکن در ۱۵ استان کشور نیز مجموعه ای از کمک های نقدی و غیرنقدی همکاران شعب را به استان های آسیب دیده در حادثه سیل اخیر اختصاص داده اند.

به گفته وی علاوه بر این طی روزهای اخیر، در قالب یک بسته حمایتی دیگر، شعب بانک مسکن نسبت به توزیع و ارسال بسته لوازم التحریر ویژه دانش آموزان مدارس مناطق سیل زده اقدام کرده است.

ایزدی در خصوص بسته­ های حمایتی توزیع شده برای دانش آموزان استان های آسیب دیده کشور در جریان سیل اخیر توضیح داد: مطابق با نیاز برآورد شده و تعداد دانش آموزان استان های سیل زده، تاکنون بانک مسکن نسبت به توزیع چهار هزار بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان مدارس مناطق سیل زده اقدام کرده است.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن افزود: تاکنون مجموعا چهار هزار بسته لوازم التحریر برای چهار استان سیل زده ارسال شده است. به طوری که برای مدیریت شعب استان کرمانشاه معادل هزار بسته، برای مدیریت شعب استان گلستان معادل هزار بسته، برای مدیریت شعب استان خوزستان معادل هزار بسته و برای مدیریت شعب استان لرستان معادل هزار بسته توزیع و ارسال شده است.

ایزدی همچنین از دیگر اقدام بانک مسکن برای حمایت از دانش آموزان روستاهای محروم کشور خبر داد و گفت: بانک مسکن در راستای عمل به مسوولیت های اجتماعی خود برای ۴ هزار و ۳۹۰ دانش آموز در روستاهای محروم کشور، مدرسه احداث کرده است.

وی با بیان اینکه این مدارس در ۱۴ روستای محروم واقع در ۱۲ استان کشور احداث شده اند، گفت: با این اقدام بانک مسکن، ۳۰۰ دانش آموز در روستای چهار نارنج استان کرمان، ۸۰۰ دانش آموز در دو روستای میرجاوه و حسین آباد کرمان، ۲۰۰ دانش آموز در روستای زیرکوه استان خراسان جنوبی، ۳۰۰ دانش آموز در دو روستای چایپاره و بانی واقع در استان آذربایجان غربی، ۸۰ دانش آموز در روستای نورآباد استان لرستان، ۳۰۰ دانش آموز در روستای چناران خراسان رضوی، ۳۸۰ دانش آموز در روستای بشاگرد استان هرمزگان، ۶۸۰ دانش آموز در روستای تنگستان استان بوشهر، ۱۲۰ دانش آموز در روستای خاروانا استان آذربایجان شرقی، ۴۵۰ دانش آموز در روستای سرپل ذهاب استان کرمانشاه، ۱۰۰ دانش آموز در روستای گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد و ۶۸۰ دانش آموز در استان چهار محال و بختیاری مورد حمایت ویژه بانک مسکن برای تحصیل قرار گرفته اند.