شناسهٔ خبر: 71880 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون رئیس جمهوری:

اختصاص۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل جاده ایذه- اصفهان

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه برای تکمیل جاده اهواز- ایذه مبلغ ۲۰۰میلیارد ریال ابلاغ شده است گفت: در صورت تکمیل این مسیر برای ساخت جاده ایذه به اصفهان نیز مبلغ ۲ هزار میلیارد دیگر اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، محمدباقر نوبخت محور اصلی سفر خود به ایذه را موضوع جاده اهواز- ایذه- اصفهان عنوان کرد و گفت: مسیر موجود با دشواری هایی همراه است که باید با ابلاغ۲۰۰ میلیاردی که اخیر صورت گرفته تکمیل شود.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به توافقات صورت گرفته برای تکمیل ۸۰ کیلومتر باقی مانده از مسیر چهار خطه اهواز به ایذه، گفت: بنیاد مسکن در حال حاضر آمادگی ادامه این پروژه را تا اصفهان دارد و پیش بینی می شود تا هفته دولت و یا دهه فجر سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه طی توافقی که با وزارت راه و شهرسازی و شرکت زیرساخت صورت گرفته، افزود: مبلغ ۲ هزار میلیارد باقی مانده این پروژه نیز بعد از تکمیل مسیر اهواز- ایذه اختصاص خواهد یافت.

طرح چهار خطه کردن محور اهواز - ایذه سال ها قبل آغاز شده و همچنان کار ساخت آن در چند نقطه ادامه دارد که با بهره برداری از این جاده، مسیر اهواز - لردگان از ۴۱۳ کیلومتر به ۳۳۲ کیلومتر کاهش می یابد.

جاده اهواز - ایذه - لردگان، استان‌ خوزستان را به چهارمحال و بختیاری و اصفهان متصل می‌کند.