شناسهٔ خبر: 71981 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

میان رجا و واگن پارس:

دو قرارداد به ارزش ۱۵۹۰۰ میلیارد ریال در صنعت حمل ونقل ریلی امضا شد

واگن پارس مدیرعامل واگن پارس از انعقاد قرارداد ۱۵ هراز میلیارد ریالی شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا با این شرکت برای تولید هشت واگن مسافری چهارتخته خبر داد و گفت: همچنین قرارداد بازسازی ۵۵ دستگاه واگن‌های مسافری آلمانی فرسوده به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال نیز با رجا امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد مختاری با اشاره به انعقاد قرارداد ۱۵۰۰ میلیاردی  شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا با شرکت واگن پارس اظهار داشت: شرکت حمل‌و‌نقل ریلی رجا به منظور حمایت از صنایع داخلی و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص رونق تولید با‌توجه به برنامه‌های توسعه‌ای خود و با در نظر داشتن تولید و تحویل به موقع واگن‌های قرارداد فروش ۳۳ دستگاه واگن مسافری ۴ تخته فی ما بین آن شرکت و شرکت واگن پارس، موافقت کرد با افزایش ۲۵ درصدی قرارداد مذکور، تعداد ۸ دستگاه واگن مسافری ۴ تخته از شرکت واگن پارس خریداری کند.

وی افزود: بر این اساس مقرر شد این تعداد واگن حداکثر تا اوایل سال آینده تحویل داده شود. این اقدام شرکت رجا ضمن جلوگیری از توقف خط تولید واگن های مسافری و حفظ اشتغال موجود، در افزایش ظرفیت حمل مسافر در داخل کشور بسیار موثر خواهد بود.

مختاری در ادامه بیان داشت: همچنین با در نظر گرفتن عمر بالای واگن‌های مسافری در حال سیر شرکت حمل‌و‌نقل ریلی رجا و نیاز به بازسازی واگن های مذکور، آن شرکت بازسازی ۵۵ دستگاه واگن‌های مسافری آلمانی فرسوده خود را با انعقاد قراردادی به ارزش بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال به واگن پارس واگذار کرد.

مدیرعامل واگن پارس در ادامه گفت: منابع مورد نیاز جهت اجرای قرارداد بازسازی ۵۵ دستگاه واگن مسافری از محل تبصره ۱۸ بودجه که با حمایت و مساعدت وزارت راه و شهرسازی(راه آهن جمهوری اسلامی) تخصیص یافته تامین می شود.

طبق این گزارش ایسنا گفتنی است، واگن پارس بعنوان بزرگترین شرکت سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی کشور است و علاوه بر توان ساخت انواع واگن در حوزه بازسازی و تعمیرات خودروهای ریلی نیز مزیت دارد.