شناسهٔ خبر: 72019 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد؛

پرداخت ۱۱هزار و ۳۱۸ فقره تسهیلات ویژه بافت فرسوده طی ۱۶ ماه توسط بانک مسکن

محمدحسن علمداری محمدحسن علمداری از پرداخت ۱۱ هزار و ۳۱۸ فقره تسهیلات ویژه بافت فرسوده شهری طی ۱۶ ماه گذشته تا پایان تیر امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به اقدامات گسترده این بانک در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی به محدوده بافت­ های فرسوده شهری، گفت: بانک مسکن در راستای حمایت و شتاب بخشی به روند نوسازی محدوده های قدیمی شهرها، به صورت متمرکز به متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده است.

وی به آمار عملکرد ۱۶ ماهه بانک مسکن در این حوزه اشاره کرد و افزود: مطابق با گزارش عملکرد بانک در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی از بافت فرسوده، طی ۱۶ ماه از ابتدای سال ۹۷ تا پایان تیرماه سال جاری، ۱۱ هزار و ۳۱۸ فقره تسهیلات بافت فرسوده در دو حوزه مشارکت مدنی(ساخت) و خرید به متقاضیان سراسر کشور پرداخت شده است.

به گفته وی ارزش ریالی تسهیلات پرداخت شده به بافت فرسوده شهری طی این بازه زمانی رقمی معادل یک هزار و ۶۶ میلیارد و ۹۷۲ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان بوده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن به کارنامه عملکرد بانک مسکن طی یکسال گذشته در بافت فرسوده اشاره و تصریح کرد: در ۱۲ ماهه سال ۹۷، بانک مسکن تعداد ۲ هزار و ۵۵۱ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به ارزش ۵۰۱ میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۳ هزار و ۹۶۷ فقره تسهیلات خرید به ارزش ۲۵۵ میلیارد و ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به متقاضیان اعطا کرده است. به طوریکه مجموع تسهیلات پرداختی طی یکسال گذشته به بافت فرسوده شهری ۶ هزار و ۵۱۸ فقره به ارزش ۷۵۶ میلیارد و ۷۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

وی ادامه داد: نکته مهم در خصوص کارنامه بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی به بافت فرسوده آن است که آمار پرداخت این نوع از تسهیلات نشان می­ دهد روند پرداخت تسهیلات طی شش ماهه دوم ۹۷ نسبت به شش ماهه ابتدایی سال گذشته سرعت و شتاب بیشتری پیدا کرده است. به طوری که مطابق با آمار حجم تسهیلات پرداختی در نیمه نخست سال گذشته معادل یک هزار و ۵۸۶ فقره و در نیمه دوم سال ۹۷، ۴ هزار و ۹۳۲ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد که نشان از افزایش قابل توجه روند پرداخت تسهیلات به این حوزه شده است.

وی در عین حال با اشاره به عملکرد چهار ماهه نخست امسال در حوزه بافت فرسوده به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: از ابتدای سال جاری نیز بانک مسکن مجموعا در دو بخش خرید و قرارداد عاملیت، ۴ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۳۱۰ میلیارد و ۱۸۴ میلیون و ۴۱۲ هزار تومان اعطا کرده است.

علمداری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، بانک مسکن بالغ بر ۳ هزار و ۴۰۰ فقره تسهیلات خرید به متقاضیان محدوده بافت فرسوده اعطا کرده است تا به این ترتیب بتواند از متقاضیان خرید مسکن در هسته فرسوده شهرها حمایت ویژه کند.

وی در پایان تاکید کرد بانک مسکن در راستای حمایت از عرضه مسکن در بافت فرسوده شهری با تمام آمادگی آماده پرداخت تسهیلات به متقاضیان این محدوده است.