شناسهٔ خبر: 72031 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در جلسه هیئت دولت؛

تصویب آیین‌نامه اجرایی طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده

هیئت دولت آیین‌نامه اجرایی عملیات آماده‌سازی، محوطه‌سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحد‌های مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و همچنین احداث واحد‌های مسکن اجتماعی و حمایتی را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه که به ریاست حسن روحانی، رئیس‌جمهوری برگزار شد، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه دادند تا سقف مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال، حداکثر ظرف سه ماه از زمان ابلاغ این آیین‌نامه، نسبت به افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن اقدام نماید.
دولت همچنین بانک مسکن را مکلف کرد نسبت به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری، مسکن مهر و واحد‌های مسکونی در بافت‌های فرسوده با معرفی وزارت راه و شهرسازی به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال اقدام کند.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، همچنین به موجب این آیین‌نامه، شرکت و سازمان ملی زمین و مسکن مکلف شدند در صورت درخواست مالکان اعیانی واحد‌های مسکونی مهر در هر مجتمع و یا بلوک مسکونی به صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین‌های اجاره‌ای ۹۹ ساله متعلق به خود به قیمت کارشناسی روز، به صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام کنند.