شناسهٔ خبر: 72522 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مجتمع خدماتی رفاهی سواری آذربایجان غربی باحضور معاون پارلمانی رئیس جمهور کلنگ‌زده شد

كلنگ زني با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار آذربایجان غربی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و برخی دیگر از مسئولان محلی مجتمع خدماتی رفاهی سواری با محوریت خاص کلنگ زنی شد.

 به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی، معاون پارلمانی رییس جمهور در مراسم مجتمع خدماتی رفاهی سواری گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به سرمایه گذاران و افرادی که شغل ایجاد می‌کنند دارد و بی شک حمایت از چنین سرمایه گذارانی جهت ساخت و توسعه بخش های خدماتی در اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم مردم شهرستان و درنتیجه محرومیت زدایی تاثیربسزایی خواهد داشت.

حسینعلی امیری امیری افزود: تقوی یکی از شروط اصلی رسیدن به درجه قرب الهی است و بی شک یکی از راههای تقوی از بین مردم و جامعه می گذرد و هر تلاش و خدمتی در این راستا رضایت پروردگار را نیز در پی دارد و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در مراسم کلنگ زنی مجتمع خدماتی و رفاهی سواری گفت: این مجتمع با جذب سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و در کیلومتر ۹ محور مهاباد - میاندوآب احداث می شود.

 ارسلان شکری افزود: این مجتمع دربرگیرنده هتل و سالن همایش و اقامتگاه برگردی، تالار پذیرایی ، جایگاه سوخت ، خدمات خودرویی، فروشگاه و نمایشگاه گل و گیاه و میوه و سرویسهای بهداشتی و نمازخانه و اتاق مادر و کودک است.

 شکری گفت: تاکنون ۱۰۳ مورد موافقت اصولی برای احداث مجتمع های خدماتی و رفاهی در استان صادر شده است و هم اکنون ۲۶ مجتمع خدماتی رفاهی در استان در حال احداث، ۲۲ مورد در حال بهره برداری و ۵۵ مورد در حال طی مراحل استعلام وجود دارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به نقش بسزایی که مجتمع های خدماتی و رفاهی در آسایش و رفاه کاربران و مسافران جاده ای و ایجاد امنیت و تقلیل تصادفات دارد، افزود: امید است با ایجاد مجتمع های خدماتی و رفاهی استاندارد و قابل قبول در محورهای مواصلاتی استان خدمات لازم به مسافران ارائه گردد و البته اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان جهت رفاه و امنیت مسافران به صورت مستمرعملکرد این مجتمع های خدماتی و رفاهی را رصد و کنترل می کند.