شناسهٔ خبر: 72602 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان:

هواشناسی در کنار برخورداری از نیروی انسانی متخصص باید تجهیزات کافی در اختیار داشته باشد

حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی اصفهان حمیدرضا خورشیدی، نیروی انسانی را مهم‌ترین رکن در توسعه هر دستگاه برشمرد و گفت: این سازمان باید در کنار برخورداری از نیروی انسانی متخصص، تجهیزات و ابزار کافی نیز در اختیار داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا خورشیدی، مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در دیدار علی بختیار، نماینده شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان هواشناسی از وجود نیروهای متخصص و متعهد بهره می‌برد اما شایسته است متناسب با آن، تجهیزات و ابزار کافی در اختیار داشته باشد تا بتوان از آن بهره لازم را برد و به اهداف از پیش تعیین‌شده سازمان دست یافت.

وی، بهره‌مندی از نیروی انسانی را مهم‌ترین رکن در توسعه هر دستگاه برشمرد و افزود : اگر ابزار کافی در اختیار کارشناس نباشد، انگیزه کاری آنان کاسته می‌شود و در نهایت بهره لازم را از وجود سرمایه انسانی نخواهیم برد.

خورشیدی با بیان اینکه امروزه نقش و جایگاه هواشناسی بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: داده‌های هواشناسی می‌تواند نقش مهمی در امور زیربنایی داشته باشد و مسئولان تصمیم‌گیر می‌توانند با اتکاء و اعتماد به محصولات هواشناسی از آن در پیشرفت کشور و توسعه پایدار بهره ببرند.

بودجه جاری سازمان هواشناسی کشور باید افزایش یابد

علی بختیار نماینده مردم شریف شهرستان گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی نیز در بخشی از این دیدار، گفت: ما آمادگی داریم با ارائه طرح پیشنهادی کارشناسی‌شده به مجلس از سوی سازمان هواشناسی کشور، مشکلات و چالش‌های پیش رو در این سازمان را حتی‌الامکان برطرف سازیم.

وی با بیان اینکه امروزه اطلاعات و داده‌های هواشناسی در مهار و مدیریت بلایای طبیعی به مسئولان کمک شایانی می‌کند و این امر در بحث بارش‌های بهار امسال نیز مشهود بود، گفت: متناسب با افزایش بودجه عمرانی برای افزایش بهره‌وری مناسب، بودجه جاری سازمان هواشناسی کشور نیز باید افزایش یابد.

بختیار خاطرنشان کرد: تشکیل جلسه مجمع نمایندگان استان با مدیرکل هواشناسی استان و ریاست سازمان هواشناسی کشور می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های آتی این مجمع نسبت به هواشناسی بسیار سودمند باشد.