شناسهٔ خبر: 72729 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

ظرفیت جابه‌جایی مسافر در پایانه چذابه مناسب است/ افزایش ۲ برابری ظرفیت پارکینگ‌های پایانه چذابه

وزیر-چذابه محمد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت پارکینگ‌ها در پایانه چذابه ۲ برابر شده است، گفت: با توجه به اینکه خروج اتوبوس‌های دربستی به عراق از پایانه چذابه در نظر گرفته شد، خوشبختانه ظرفیت جابه‌جایی مسافر در این پایانه کفایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ‌ محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در سفر به استان خوزستان ضمن بازدید از پایانه مرزی شلمچه همراه با استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان از پایانه مرزی چذابه بازدید کرد.

در این بازدید وزیر راه و شهرسازی پس از شنیدن مشکلات و مسائل مسافران و زائران حاضر در پایانه مرزی چذابه با اشاره به ظرفیت مناسب این پایانه مرزی گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های کیفی و کمی بسیار خوبی در پایانه مرزی چذابه ایجاد شده است که با میزان نیاز فعلی تناسب دارد.

اسلامی ادامه داد: موضوع مهم در این پایانه بحث راه‌های دسترسی است که باید تعریض شده و باند دوم ایجاد شود. توسعه پارکینگ‌ها هم موضوع دیگری است که خوشبختانه در دست اقدام است و ظرفیت آن‌ها ۲ برابر شده است.

وی افزود: امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده در این پایانه و دیگر پایانه‌های مرزی امسال تردد روان، و مردم با راندمان بهتر عبور و مرور کنند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با توجه به اینکه خروج اتوبوس‌های دربستی به عراق از پایانه چذابه در نظر گرفته شد، خوشبختانه ظرفیت جابه‌جایی مسافر در این پایانه کفایت می‌کند.

اسلامی اظهار کرد: متناسب با تصمیم ستاد اربعین و تقسیم‌بندی انجام گرفته، ۳ شهر اندیمشک، همدان و کرمانشاه به‌عنوان مبدا معین برای سوار و پیاده شدن انتخاب شد و توزیع زائران به پایانه‌ها از طریق این ۳ شهر انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: همراه با این تصمیم ستاد اربعین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز وسایل حمل و نقل عمومی لازم را پیش‌بینی کرده که امیدواریم ظرفیت لازم برای جابه‌جایی زائران را داشته باشد.