شناسهٔ خبر: 73900 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد:

تردد بیش از ۵ میلیون خودرو در محورهای خوزستان در یک هفته اخیر

مرز مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از تردد بیش از ۵ میلیون خودرو در محورهای خوزستان طی یک هفته اخیر خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه تردد بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی خوزستان به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه این میزان تردد افزایش ۲۳ درصدی را نسبت به هفته قبل خود را نشان می دهد، افزود: بیشترین حجم تردد در محورهای ماهشهر به بندر امام خمینی(ره) و بالعکس با بیش از ۳۶۰ هزار و بهبهان به سه راهی آغاجری با بیش از ۱۳۲ هزار به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل  و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: تردد در محور خرمشهر -شلمچه و بالعکس با ۲۲۰ هزار و ۶۱ دستگاه افزایش ۸۰ درصدی نسبت به هفته گذشته و تردد در محور بستان-چذابه و بالعکس با ۱۱۴ هزار و ۲۷۴ دستگاه افزایش ۲۱۱ درصدی را نسبت به هفته قبل نشان می دهد.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی تردد ۹۱۶ هزار و ۷۲۸ خودروی سنگین به ثبت رسیده است ۱۷ درصد کل تردد ها را شامل می‌شود.

بهرامی نیا با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل و ترافیک در محورهای مواصلاتی دو مرز چذابه و شلمچه خوب است و مشکلی در این باره وجود ندارد، تصریح کرد: میزان ترافیک خودروها در نزدیکی مرزها سنگین است اما تردد روان است و مشکلی از بابت تردد خودروها وجود ندارد.

مدیرکل راهداری و حمل  و نقل جاده ای خوزستان یادآور شد: برنامه ریزی‌ها برای بازگشت زائران به خصوص از روز گذشته تا پنج روز پس از اربعین تدارک دیده شده تا در مسیر بازگشت نیز مشکلی پیش نیاید.

وی گفت: در حال حاضر در زمینه خروج زائران از مرزها، کارها به خوبی در حال انجام است و در کمترین زمان ممکن زائران از مرز خارج و راهی استان های محل سکونت شان می شوند.