شناسهٔ خبر: 74030 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

مدیریت و نظارت بر بازار مصالح ساختمانی در کاهش قیمت مسکن تاثیرگذار است/پیش‌بینی می‌شود قیمت مسکن کاهش یابد

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا تمام راهکارها برای افزایش تولید و کاهش تقاضا در بازار مسکن باید در دستور کار قرار گیرد گفت: با تداوم شرایط کنونی در بازار مسکن، قیمت ملک در کشور به ویژه تهران کاهش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن‌خسته‌بند عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکارهای ساماندهی بازار مسکن اظهار کرد: دولت نمی‌تواند بدون تولید مسکن و تعادل‌بخشی به بازار عرضه و تقاضا، این حوزه را مدیریت کند. قطعا تمام راهکارها برای افزایش تولید و کاهش تقاضا در بازار مسکن باید در دستور کار قرار گیرد، در شرایط کنونی دولت برنامه‌های مختلفی از جمله تولید انبوه مسکن در اراضی دولتی را در دستور کار دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به کاهش چشمگیر معاملات مسکن در تهران و استان‌ها، گفت: بر اساس آمارهای مطروحه، خرید و فروش مسکن در شهر تهران کاهش یافته است. در شرایط کنونی میزان معاملات مسکن نسبت به سال های گذشته به حداقل رسیده است، حال این مسئله در کاهش قیمت‌ها اثرگذار است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من آینده بازار مسکن را نباید به پیش‌بینی‌ها و شایدها متصل کرد، بلکه وزارت راه و شهرسازی و دولت باید اقدامات عملی را برای ساماندهی بازار مسکن صورت دهند.

وی اظهار داشت: مدیریت و نظارت بر بازار مصالح ساختمانی و کاهش هزینه‌های حاشیه‌ای ساختمان‌سازی می‌تواند تأثیر به سزایی در کاهش قیمت مسکن داشته باشد، دولت به جای تکیه بر حدسیات، باید مبتنی بر واقعیت، برنامه‌ریزی کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، خسته‌بند گفت: امروز از یک طرف مالکان نسبت به کاهش قیمت مسکن مقاومت کرده و نمی خواهند ملک خود را به قیمت پایین‌تر به فروش برسانند، از طرف دیگر نیز مشتریان و خریداران امید به کاهش قیمت در ماه‌های آتی دارند، از این رو از خرید مسکن اجتناب می‌کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من با تداوم شرایط کنونی در بازار مسکن، قیمت ملک در کشور به ویژه تهران کاهش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: به نظر من اولویت اصلی دولت در تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین‌های دولتی، باید تأمین خانه‌های با متراژ کوچک باشد، زیرا با این روش می‌توان افراد بیشتری را صاحب خانه کرد.

این نماینده مردم در مجلس همچنین با اشاره به لزوم مدیریت بازار مصالح ساختمانی گفت: دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی نباید تمام تمرکز خود را برای کاهش قیمت‌ها در حوزه تولید مسکن بگذارد، بلکه نخستین مسئله برای مدیریت قیمت‌ها، مدیریت بازار مصالح ساختمانی است که در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته است.

برچسب‌ها: