شناسهٔ خبر: 74737 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۳۰۰ کیلومتر از راه روستایی آذربایجان غربی زیر پوشش "طرح ابرار" قرار گرفت

راه روستايي با ادامه طرح اقدام ملی برای آسفالت راه‌های روستایی(طرح ابرار) در آذربایجان غربی، بیش از ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی استان زیرپوشش طرح ابرار قرار گرفت.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی، ارسلان شکری با اعلام این خبر اظهار داشت: هم‌اکنون این طرح در قالب ۱۹ پروژه در روستاهای ۱۶ شهرستان آذربایجان غربی شامل شهرهای ارومیه، اشنویه، بوکان، پلدشت، پیرانشهر، تکاب، چالدران، خوی، سردشت، سلماس، شاهیندژ، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده اجرا می شود که پروژه ثمبه – قالو در شهرستان بوکان دارای ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی بوده و سایر پروژه ها نیز و در مرحله فرآیند برگزاری تشریفات مناقصه جهت اجرای عملیات آسفالت می باشند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای طرح ملی ابرار اظهار کرد: شهرستان های ارومیه، چالدران و مهاباد شهرستان هایی را شامل می شوند که بیشترین تعداد روستاهای زیرپوشش طرح ابرار در مرحله نخست را دارا هستند.

وی با اشاره به عملکرد این اداره کل در زمینه اجرای طرح ابرار تا کنون افزود: در حال حاضر ۸۵ کیلومتر از راههای ۲۰ روستا آماده آسفالت بوده و ۴۵ کیلومتر دیگر نیز در ۱۰ روستای دیگر در مرحله آماده سازی قراردارد.

شکری با اشاره به هدف اجرای طرح ملی ابرار در جهت خدمت به روستائیان افزود: ارزش ریالی این حجم از عملیات آسفالت راههای روستایی بیش از ۹۵ میلیارد ریال است که برای اجرای آن ۲۰۰ نفر از همکاران و ۱۵۰ دستگاه از ماشین آلات این اداره کل فعالیت دارند.