شناسهٔ خبر: 74782 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

خط کشی ۹۳۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان اردبیل

خطکشی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹۳۵ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان تجدید خط کشی شده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل،علی صبحی در بازدید از عملیات خط کشی محور بیله سوار به گرمی هدف از خط کشی راهها را منظم کردن حرکت وسایل نقلیه،ارتقای ایمنی عبور و مرور،آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه افزایش ایمنی محورها از برنامه های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل افزود: ۵۳۵ عدد استوانه ایمنی در دماغه های پربرخورد و ۸ هزارو ۱۰۰ عدد بازتاب چشم گربه ای در محورهای استان تهیه و نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اقدامات مستمر راهداران پرتلاش دیار سبلان در نگهداری از راهها، تهیه و نصب۸۲۰ مترمربع تابلوهای اطلاعاتی شستشوی ۹ هزارو۲۳۰ علائم و اصلاح و رنگ آمیزی ۲ هزارو ۵۵۰ مترطول سرعت کاه آسفالتی را ازدیگر اقدامات راهداری در ۷ ماه گذشته عنوان کرد.