شناسهٔ خبر: 74784 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

۸ تا ۱۰ دیماه امسال برگزار می‌شود؛

دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت

صنعت ساخت دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت، ۸ تا ۱۰ دی‌ماه امسال به همت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت به همت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با همکاری مهندسین مشاور مقاوم سازه پویا، شرکت سهلان نما و شرکت صدراستون، ۸ تا ۱۰ دی ماه امسال در هتل المپیک برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با حمایت‌های معنوی وزارت راه و شهرسازی، دانشگاه شهیدبهشتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، دانشگاه تهران، جامعه مهندسین مشاور ایران، دانشگاه صنعتی شریف، سازمان منطقه آزاد کیش، دانشگاه علم و صنعت ایران، انجمن سازه‌های فولادی ایران، دانشگاه خواجه نصیرالدین‌طوسی، انجمن بتن ایران، دانشگاه تربیت مدرس، انجمن راه و ساختمان ایران، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بهره‌وری ایران هستند.

اهداف کنفرانس فوق شاملِ نوآوری در صنعت ساخت، بررسی آخرین دستاوردهای علمی در ایران و جهان، استفاده از دیپلماسی در جهت صدور خدمات صنعت ساخت، ارتقای سطح و دانش جامعه مهندسی در عرصه ساخت و ساز، معرفی توانایی و اقتدار سنعت ساخت کشور به کشورهای منطقه است.

همچنین از دیگر اهداف این کنفرانس می توان به تامین شرایط علمی در جهت توسعه کارآفرینی در صنعت ساخت، بررسی مشکلات ساخت و سازهای کشور و ارایه راهکارهای علمی، رشد بهره‌وری در ساخت سازه‌های ایمن و ارتقای سطح کیفی پروژه، ایجاد تعامل و ارتباط بین هسته‌های علمی کشور و فعالین عرصه صنعت ساخت، پیشبرد تکنولوژی ساخت در کشور در جهت تثبیت جایگاه ایران به عنوان تکنولوژی اول ساخت اشاره کرد.

موضعات کنفرانس فوق نیز شاملِ بافت های فرسوده، ارزیابی و بهسازی سازه‌های موجود، مصالح و روش‌های تولید صنعتی، مدیریت کیفیت و بهره برداری و بهره وری، نظامات اداری-حقوقی- قراردادی و بیمه، تامین سرمایه و شناسایی چالش های آن، شهرهای هوشمند، معماری شهرسازی و توسعه پایدار و کاربدر انرژی های نو و تجدیدپذیر در صنعت ساختمان اشاره کرد.